کد خبر : 18856

معاون قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت

فعالیت قرارگاه آبادانی سپاه در روستاهای استان بوشهر گسترش می‌یابد

فعالیت قرارگاه آبادانی سپاه در روستاهای استان بوشهر گسترش می‌یابد

معاون قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق استان بوشهر گفت: هدف قرارگاه محرومیت زدایی و تغییر نگاه مردم به توانمندی ها و ظرفیت های بومی است.

به گزارش بوشهر24 ، غلامشاه زیارتی اظهار داشت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه از سال ۹۵ در کشور با پنج معاونت که شامل زیرساخت، اشتغال، سلامت، فرهنگی و اجتماعی و تعلیم و تربیت است آغاز بکار کرد.

وی با بیان اینکه این پنج معاونت رسالت قرارگاه را نشان می‌دهد، افزود: در استان بوشهر نیز فعالیت‌ها در سه روستای کبگان، بوالخیر و دهرود آغاز شد.

معاون قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق استان بوشهر گفت: هدف این قرارگاه محرومیت زدایی و تغییر نگاه مردم به توانمندی ها، ظرفیت ها و تولیدات بومی و محلی است.

زیارتی با عنوان اینکه در دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری فعالیت ها انجام می شود، تصریح کرد: سد سازی، تامین آب شرب و دیوار کشی روستایی از جمله کارهای انجام شده در این روستاها است.

وی گفت: از دیگر کارهایی صورت گرفته می‌توان به  تامین وسایل سرمایشی مدارس، استقرار روحانی برای اجرای برنامه های فرهنگی و دینی و حرفه آموزی برای ایجاد اشتغال روستایی اشاره کرد.

زیارتی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت ماندگاری افراد در روستا و جلوگیری از کوچ اجباری این افراد بدلیل عدم اشتغال به شهر ها ظرفیت های اشتغال شناسایی و مهارت آموزی ها انجام شده است.

وی افزود: در حوزه تعلیم و تربیت نیز فعالیتی تحت عنوان ایجاد فضای کسب و کار در فضای آموزشی برای دانش آموزان برای تحصیل در رشته های مورد نیاز روستا نیز درحال انجام است.

معاون قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق استان بوشهر بیان کرد: در طول سه سال گذشته فعالیت‌های مختلفی در این سه روستا انجام گرفته و در آینده نیز هشت روستای دیگر اضافه خواهد شد. / خبرگزاری مهر

ارسال نظر