کد خبر : 18866

در سینما شهید آوینی بوشهر برگزار می شود

سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در بوشهر آغاز به کار کرد

سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در بوشهر آغاز به کار کرد

سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سینما شهید آوینی شهر بوشهر آغاز به کار کرد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه آغاز به کار جشنواره در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی اداره کل گفت: فیلم های این جشنواره از لحاظ آموزشی در رشد و ارتقاء سطح فکری کودکان و نوجوانان تأثیر بسزایی دارند.

حمیده ماحوزی افزود: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا کودکان و نوجوانان در استان ها نیز بتوانند فیلم های جشنواره را تماشا کنند. 

وی اظهار داشت: ١٠ فیلم کودک و نوجوان که شامل ٧ اثر از هنرمندان ایرانی و ٣ اثر از کشورهای دیگر در این جشنواره به روی پرده می روند.

ماحوزی یادآور شد: وای آمپول، آهوی پیشونی سفید ٢، سیمین، سوم شخص غایب، ال کلاسیکو، قهرمان کوچک، لالاکن، پرنسس طلسم شده، تپلی و دوچ از فیلم های این دوره از جشنواره هستند.

وی با اشاره به اینکه فیلم های این جشنواره در دو سانس و ساعت ١٩ و ٢١ اکران می شوند، بیان داشت: همزمان با اکران فیلم های جشنواره در استان، این فیلم ها در برخی از شهرستان ها نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: با همکاری انجمن سینمای جوانان هر شب بعد از اتمام اکران فیلم نشست نقد و بررسی با حضور اساتید برجسته و هنرمندان برگزار خواهد شد.

گفتنی است اکران فیلم های سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در استان بوشهر تا ١٤ شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر