کد خبر : 18884

آیت الله صفایی بوشهری در یادواره شهید رییسعلی دلواری بیان کردند

شهید رئیسعلی دلواری نماد و شناسنامه مبارزه با ابرقدرت‌هاست.

شهید رئیسعلی دلواری نماد و شناسنامه مبارزه با ابرقدرت‌هاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: شهید رئیسعلی دلواری نماد و شناسنامه مبارزه با ابرقدرت‌هاست.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری عصر دوشنبه در آیین صد و سومین سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار اظهار داشت: حماسه رئیسعلی دلواری برای همیشه لرزه بر اندام استعمار و استکبار انداخت.

 

وی با بیان اینکه جنوب ایران همیشه مدیون رئیسعلی دلواری و حماسه او است، اضافه کرد: انگلیسی‌ها با تطمیع و تهدید نتوانستند رئیسعلی دلواری را متوقف کنند و بارها از او شکست خوردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: رئیسعلی دلواری با دست خالی و تجهیزاتی اندک ولی با ایمانی قوی و عزمی راسخ در مقابل متجاوزین ایستاد و با تمام وجودش برای پاسداری از اسلام و میهن تلاش کرد.

 

ایشان با بیان اینکه رئیسعلی دلواری نگذاشت کرانه جنوب ایران مانند بخش‌های دیگری از خلیج فارس مستعمره شود، افزود: رئیسعلی دلواری فراتر از شخصیتی مربوط به یک برهه تاریخی بود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: در آن دوران انگلیسی‌ها دنبال چپاول جهان بودند ولی رئیسعلی دلواری با حکمی که از علما گرفت در مقابل آنها ایستاد و اجازه اشغال کشور را به آنها نداد.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه موقعیت ویژه خلیج فارس به عنوان دروازه تمدن و کریدور اقتصاد و انرژی باعث طمع انگلیسی‌ها شده بود، افزود: ایران هم در آن دوران ضعیف شده بود و برای حفظ موقعیت خود حاضر به واگذاری بود.

 

وی  ادامه داد: از سوی دیگر القا شده بود مقاومت در برابر متجاوزان کاری بیهوده است، اینجا بود که علمای این منطقه حکم به جهاد دادند و رئیسعلی حماسه مقاومت را در مقابل ابرقدرت زمان رقم زد.

 

ارسال نظر