کد خبر : 18885

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت

تجهیز کارگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای استان بوشهر برای آموزش نیروی کار در نیروگاه اتمی

تجهیز کارگاه‌های فنی‌ و حرفه‌ای استان بوشهر برای آموزش نیروی کار در نیروگاه اتمی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر برای آموزش نیروی کار در نیروگاه اتمی تجهیز شدند.

به گزارش بوشهر24 ، عبدالمجید دوراهکی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۴۳ تفاهم نامه برگزاری دوره‌های آموزشی بین اداره کل فنی و حرفه‌ای با ارگان‌های مختلف به امضا رسیده است.

وی ادامه داد: در این دوره ها علاوه بر آموزش نیروهای دستگاه‌های مختلف، از نظر توانمندی مهارتی هم آنان را تقویت می کنیم.

مدیرکل آموش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تفاهم نامه با سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی برای آموزش شش هزار نفر نیروی کار خاطرنشان کرد: در این زمینه تفاهم نامه ای هم با پالایشگاه سوم و چهارم پارس جنوبی برای تقویت نیروهای آن منطقه امضا کردیم.

دوراهکی به تفاهم نامه با دانشگاه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه تیم های آموزشی تخصصی خود را به دانشگاههای معتبر اعزام می کنیم تا دوره های آموزشی مورد نیاز دانشگاه‌های مختلف برگزار کنند.

وی با اشاره به تفاهم نامه اداره کل فنی و حرفه‌ای با نیروگاه اتمی بوشهر بیان داشت: بر اساس این تفاهم نامه قرار است ۸ هزار نفر نیروی کار آموزش ببینند که در این راستا اکنون برای آموزش ۱۰۰ نیروی جوشکار کارگاه‌های خود را مجهز کردیم.

مدیرکل آموش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در مورد طرح ایران مهارت هم گفت:  این طرح بر اساس تفاهم نامه آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای اجرا می شود که ویژه دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال است.

دوراهکی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه آموزشگاه های دولتی و آزاد با گرفتن استاندارد های لازم، با مدارس قرارداد امضا می کنند و آموزش تئوری، مهارتی و گواهینامه معتبر دریافت می کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵ مرکز آموزش فنی و حرفه ای که آموزشهای رایگان در استان ارائه می کنند، گفت: همچنین در سطح استان ۱۳۰ آموزشگاه آزاد فعالیت دارند.

مدیرکل آموش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: سال گذشته ۴.۵ میلیون نفر ساعت آموزش های مختلف فنی و حرفه‌ای را در سطح استان فرا گرفتند./ خبرگزاری مهر

ارسال نظر