کد خبر : 18892

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر خبر داد

کاهش قابل توجه طلاق در شهرستان دشتی

کاهش قابل توجه طلاق در شهرستان دشتی

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از کاهش قابل توجه طلاق در شهرستان دشتی خبر داد و گفت: طلاق در پنج ماهه اول سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل ۳۴.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، کیامرث صالحی نیا در جلسه شورای ثبت وقایع شهرستان دشتی که همزمان با مراسم تجلیل از بهورزان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این شهرستان بر اساس آخرین سرشماری ۷.۵ درصد از جمعیت استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از هشت هزار و ۵۳ واقعه ولادت ثبت شده در پنج ماهه اول سال جاری ۸.۱ دهم درصد معادل ۶۵۵ واقعه در اداره ثبت احوال شهرستان دشتی به ثبت رسیده که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۸.۵ درصد کاهش را به همراه داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه ۷۷ درصد این ولادت های ثبت شده مربوط به نقاط شهری است، افزود: در همین مدت در شهرستان دشتی ۳۲۶ نوزاد پسر و۳۱۴ نوازد دختر متولد شده است.

صالحی نیا بیان کرد: در پنج ماهه سال ۹۷ در شهرستان دشتی به طور میانگین در هر ۱۰ ساعت دو واقعه ولادت، در هر ماه ۱۳۱ و در هر شبانه روز ۴ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

وی گفت: از هزار و ۵۷ واقعه وفات  ۱۴۸ واقعه که ۹.۵ درصد از کل وقایع را تشکیل می‌دهد در اداره ثبت احوال شهرستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۶۲ واقعه بوده، ۸.۶ درصد کاهش نشان می دهد.

صالحی نیا یادآور شد: شایع ترین علت مرگ و میر در این مدت شامل بیماری‌های قلبی و عروقی با ۴۸.۵ درصد و سرطان و تومورها با ۱۱ درصد است.

وی یادآور شد: در این شهرستان در مدت یاد شده ۳۴۱ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۳ درصد کاهش داشته است.

صالحی نیا خاطر نشان کرد: همچنین در این شهرستان در پنج ماهه اول سال جاری ۴۴ واقعه طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴.۳ درصد کاهش را شاهد هستیم که از این تعداد ۴۱ واقعه شهری و ۳ واقعه روستایی است.

وی در خصوص کارت هوشمند ملی نیز گفت: تعداد ۶۳ هزار و ۶۴۴ نفر واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در شهرستان دشتی هستند که از سال ۹۲ تا پنج ماهه امسال تعداد ۴۸ هزار و ۱۹۷ نفر برای تکمیل ثبت نام کارت اقدام کرده اند.

صالحی نیا تحقق سهمیه شهرستان دشتی نسبت به جمعیت را ۷۵.۷۳ درصد عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تاکنون چهل و شش هزارو ۲۷۶ نفر کارت های خود را تحویل گرفتند.

شایان ذکر است: در پایان این مراسم از ثبت یاران شهرستان دشتی که تعامل و همکاری مطلوب در ثبت به هنگام وقایع حیاتی با ثبت احوال دشتی داشتند، تجلیل شد.

ارسال نظر