کد خبر : 18902

معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر گفت

راه اندازی نخستین دستگاه ایکس‌ری پرسرعت پیشرفته در گمرک بوشهر

راه اندازی نخستین دستگاه ایکس‌ری پرسرعت پیشرفته در گمرک بوشهر

معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر گفت: در راستای مقابله با قاچاق کالا نخستین دستگاه ایکس‌ری پرسرعت و پیشرفته در گمرک بوشهر نصب و راه‌اندازی شد.

به گزارش بوشهر24، بهروز قره‌بیگی در  حاشیه برگزاری نشست کارگروه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در راستای برخورد قاطع با قاچاق کالا در گمرکات 13 گانه استان بوشهر 20 اقدام ویژه انجام شده اظهار داشت: در این زمینه ضمن حذف پروانه سبز کاغذی سامانه‌های الکترویکی در گمرکات استان بوشهر توسعه یافته است.

وی از صدور اخذ مجوز قانونی به صورت الکترونیکی خبرداد و بیان کرد: ایجاد پنجره واحد تجاری، استعلام الکترونیکی توسط دستگاه‌های نظارتی و ضابطان از جمله پلیس از دیگر اقدامات ویژه برای مقابله با قاچاق کالا در گمرکات استان بوشهر است.

معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر ارتباط الکترونیکی با دستگاه‌های ذیربط در راستای مقابله با قاچاق کالا را از دیگر برنامه گمرک دانست و تاکید کرد: ارزیابی، کنترل نامحسوس، نظارت، بازرسی و توزین الکترونیکی از جمله برنامه‌های مقابله با کالای قاچاق در گمرکات استان بوشهر است.

قره‌بیگی با بیان اینکه تمام گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع امور گمرکی متصل شده است گفت: گمرکات استان بوشهر آمادگی دارد با سایر دستگاه‌های ذیربط برای مقابله با قاچاق کالا همکاری کند.

وی با بیان اینکه بسترهای لازم برای مقابله با قاچاق در گمرکات استان فراهم است تاکید کرد: برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید یکسری اقدامات برای مقابله با قاچاق انجام دهند که گمرک استان بوشهر آمادگی هماهنگی، تعامل و همکاری با این دستگاه‌ها و سازمان‌ها دارد.

معاون صادرات و ترانزیت گمرک‌های استان بوشهر از نصب دستگاه مجهز و پیشرفته ایکس‌ری کامیونی در گمرک بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در راستای مقابله با قاچاق کالا نخستین دستگاه ایکس‌ری پرسرعت و پیشرفته در گمرک بوشهر نصب و راه‌اندازی شده است.

قره‌بیگی با بیان اینکه این دستگاه قادر است در هر یک دقیقه کالاهای 3 تا 4 کامیون  را اسکن کند گفت: این ایکس‌ری پیشرفته به طور میانگین در هر 15 ثانیه می‌تواند یک کامیون حامل کالای تجاری و کانتینر را اسکن و اطلاعات آن را در اختیار ماموران گمرک قرار دهد.

وی با بیان اینکه ایکس‌ری پرسرعت در گمرک گناوه هم نصب می‌شود تصریح کرد: نصب این دستگاه در گمرک گناوه از برنامه‌های گمرک ایران است که نقش مهمی جلوگیری از تخلفات از جمله قاچاق کالا دارد. /تسنیم

ارسال نظر