کد خبر : 18907

امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر بیان کرد

نخبگان برای گذر از این پیچ تاریخی راهکار بدهند/ موفقیت‌های 40 ساله بازگو شود

نخبگان برای گذر از این پیچ تاریخی راهکار بدهند/ موفقیت‌های 40 ساله بازگو شود

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه نخبگان علمی و حوزوی برای گذر از این پیچ خطرناک تاریخی به فکر راهکار عملی و اساسی باشند؛گفت: نخبگان و تربیون‌داران باید شرایطی که دشمن برای جامعه ایجاد کرده و توانمندی نظام و موفقیت‌های 40 ساله را بازگو و تبیین کنند.

به گزارش بوشهر24، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: هر چند امروز مشکلات اقتصادی روبه رو است ولی نباید فراموش کرد جمهوری اسلامی در جایگاهی قرار دارد که همه دنیا را متوجه خود کرده است.

وی با بیان اینکه مشکل استکبار جهانی دستیابی به فناوری هسته ای، حقوق بشر ویا قدرت موشکی ایران نیست، تصریح کرد: استکبار جهانی با ایده ها و هدف های انقلاب اسلامی مخالف است.

امام جمعه موقت بوشهر تصریح کرد: نباید اختلاف های داخلی باعث شود که دشمن در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس ادعا کند  که ایران را گرفتار خود کرده ایم؛ در برابر جنگ همه جانبه اقتصادی دشمن و وجود نارضایتی ها در کشور به جای اینکه همدیگر را خطاکار و متهم کرد باید با روحیه برادری در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

وی در ادامه مهمترین هدف دشمن از تحمیل جنگ اقتصادی بر کشور را ایجاد ناامیدی، بدبینی و ناامنی در کشور برشمرد و گفت: براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب «در این شرایط حساس اقتصادی کشور اگر آحاد مردم به خصوص نخبگان شرایط نظام را درک نکنند ضربه خواهیم خورد».

دشتی با انتقاد از اینکه دانشمندان اقتصادی دانشگاه ها و حوزه های علمیه برای حل مشکلات کشور در این مدت نظام اقتصادی اسلامی بومی برای کشور تعریف نکرده اند، مشکل اقتصادی کشور مربوط به امروز نیست بلکه طی 40 سال گذشته همواره کشور با این فراز و نشیبها روبرو بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همه نخبگان علمی و حوزوی کشور برای گذر از این پیچ خطرناک تاریخی به فکر راهکار عملی و اساسی باشند؛ 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته ولی هنوز نظام اقتصادی تدوین نشده که انتظار می‌رود حوزویان و دانشگاهیان در این عرصه ورود کنند.

امام جمعه موقت بوشهر، با تاکید بر اجرایی و عملیاتی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در راستای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، حوزه‌های علمیه انقلابی باید اقتصاد اسلامی را تدوین و دانشگاها نیز در این عرصه متخصصان مورد نیاز جامعه را تربیت کنند تا هر روز شاهد تغییر و نوسانات اوضاع اقتصادی جامعه نباشیم.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی رسیدن به جنگ رسانه ای و تبلیغ ناامیدی و بدبینی مردم نسبت به نظام است، به رزمایش بسیجیان محمد رسول الله (ص) 2 اشاره کرد و اظهار داشت: این رزمایش در راستای لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب برای مقابله با تهدیدهای دشمن برگزار می شود.

وی در ادامه رسیدن به مقام توحیدی را جایگاه مهمی دانست و گفت: انسانی که به مقام توحیدی خداوند دست می‌یابد از هیچ قدرت ظاهری ترس و واهمه ندارد و تنها از قدرت خداوند متعال می‌هراسد.

دشتی منشأ سعادت را تقوا و پرهیزگاری دانست و خاطرنشان کرد: کسانیکه از تهدیدات و  ترفندهای دشمنان می‌هراسند توکل به خداوند ندارند البته این بدین معنا نیست که برای حل مشکلات تلاش نشود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع اعضای مجلس خبرگان با تاکید بر توجه به اینکه در 40 سال نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات ارزنده‌ای در جامعه ارائه شده است افزود: نخبگان و تربیون‌داران باید از شرایطی که دشمن برای جامعه ایجاد کرده توانمندی نظام و موفقیت‌های 40 ساله را بازگو و تبیین کنند. /فارس

ارسال نظر