کد خبر : 18911

در دانشگاه خلیج فارس بوشهر صورت گرفت

تفاهم نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس بوشهر با مرکز منطقه ای علوم و فناوری

تفاهم نامه همکاری دانشگاه خلیج فارس بوشهر با مرکز منطقه ای علوم و فناوری

تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری میان دانشگاه خلیج فارس بوشهر و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام امضا شد.

به گزارش بوشهر24، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در مراسم امضا این تفاهم‌نامه گفت: این مرکز سال ۱۳۹۰ در شیراز تاسیس شد و هدف آن تامین منابع و مدارک علمی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در کشورهای واقع در منطقه شبه قاره هند تا شمال آفریقاست.

دکتر دهقانی افزود: بیش از هشت هزار عنوان نشریه غیر فارسی زبان و دو هزار و 200 عنوان نشریه فارسی زبان و حدود چهار میلیون سند علمی شامل کتاب، مقاله و طرح های تحقیقاتی، در این مجموعه وجود دارد که طبق برنامه ریزی صورت گرفته  به پنج میلیون برسد.

وی بیان کرد: هدف نهایی ما این است که این دو مرکز تحقیقاتی را به مراکزی برای ثبت نشریات علمی و ارزش گذاری آنها، دانشگاه‌ها و دانشمندان در سطح منطقه و جهان اسلام تبدیل کنیم.

دکتر دهقانی با اشاره به ایجاد اطلس علم ایران در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، گفت: در این اطلس، تولید علمی استان ها و نیز مناطق مختلف ایران بر اساس استنادها وجود دارد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس اجرای طرح‌های تحقیقاتی، همکاری های بین المللی، برگزاری همایش ها، کارگاه‌ها و نشست های علمی ملی و بین المللی، چاپ نشریه و کتاب را از جمله مواردی همکاری این دانشگاه با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام عنوان کرد.

دکتر عبدالمجید مصلح با اشاره به ماموریت این دانشگاه در افزایش توسعه فعالیت‌های علمی در حوزه خلیج فارس، افزود: برگزاری همایش های مرتبط با خلیج فارس و نیز دسترس پذیر کردن منابع خلیج فارس در سطح بین الملل از دیگرموضوعات مورد علاقه امضا کنندگان این تفاهم‌نامه است. /خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر