کد خبر : 18913

با حضور آیت الله صفایی بوشهری صورت گرفت

تجلیل از خادمان و مداحان اهل بیت (ع) استان بوشهر

تجلیل از خادمان و مداحان اهل بیت (ع) استان بوشهر

در دومین همایش تجلیل از خادمان و مداحان اهل بیت (ع) که در جوار کارگاه ساخت ضریح جدید خیمه گاه امام حسین(ع) مستقر در مسجد عباس بن علی(ع) شهر بوشهر برگزار شد، با حضور آیت الله صفایی بوشهری از ذاکران قدسی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مجموعه خادمان عتبات عالیات قدردانی شد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، پانزدهم شهریورماه در دومین همایش تجلیل از خادمان و مداحان اهل بیت (ع) که در جوار کارگاه ساخت ضریح جدید خیمه گاه امام حسین(ع) مستقر در مسجد عباس بن علی(ع) شهر بوشهر برگزار شد، با حضور آیت الله صفایی بوشهری از ذاکران قدسی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مجموعه خادمان عتبات عالیات قدردانی کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این همایش با اشاره به اینکه نزول سوره انسان نشان‌دهنده اهمیت اسلام به استحکام خانواده است، عنوان کرد: خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین نهاد اجتماعی در برابر آسیب‌ها بسیار آسیب‌پذیر است و نیاز به ارتقای سطح آگاهی عمومی دارد و در این رابطه سیره اهل بیت نبی مکرم اسلام(ص) بهترین درس و آموزه‌های اخلاقی و انسانی برای خانواده‌ها است.

 

وی افزود: قرآن کریم برای هدایت بشر نازل شده است و برای دستیابی به گنجینه‌های ارزشمند آن باید خود را مخاطب آیات خدا قرار داد و درباره آن به تفکر و اندیشه پرداخت زیرا تمام عزّت و ارزش مسلمانان، از این کتاب الهی سرچشمه گرفته است.

 

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه صاحب ولایت تکوینی و تشریعی ائمه هدی(ع) هستند، افزود: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت فاطمه زهرا (س) اولین عزادار و گریه کننده بر مصائب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودند و لذا حضرت ثارالله (ع) از زمان تولد با عزاداری و غم به دنیا آمد.

 

امام جمعه بوشهر در ادامه به تبیین جایگاه شخصیت قرآنی و حماسی امام حسین(ع) پرداخت و یادآور شد: حضرت خاتم الانبیاء(ص) فرمود «حسین منّی و انا من حسین» یعنی شخصیت، جود و عظمت سیدالشهدا(ع) در من ریشه دارد و شاخ و برگ رسالت من ریشه در حسین(ع) دارد.

 

وی با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) عصاره جمیع فضائل انبیاء و اولیاء خدا است، اضافه کرد: قریب به ۱۳۰۰ سال از شهادت حضرت می‌گذرد ولی مشتاقان و محبانش در اربعینش عزاداری می‌کنند و عزاداری هر سال پر شور تر از سال قبلش برگزار می‌شود و لذا جهان آینده به نام حسین بن علی(ع) و اسلام ناب محمدی(ص) رقم می‌خورد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در صحنه قیام عاشورا به همراه خانواده و صحابه در راه خدا شهید شدند و بدین خاطر است که ذکر و حب حسین بن علی(ع) در میان مردم جهان و محبانش ماندگار است زیرا او با خدا بود و با خدا معامله کرد.

 

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) سفارش کرده‌اند «کربلا و نام مبارک حضرت سیدالشهداء(ع) را زنده نگه دارید که با زنده بودن او اسلام زنده نگاه داشته می‌شود»، بیان کرد: در قیام عاشورا در کربلا ارزشهای ناب و سنّت محمّدی و تعلیمات علوی دوباره متولد گردید و مسیر حق طلبی، عدالت خواهی و فضیلت با تزریق معنویت عاشورا به جوامع اسلامی در برابر نسل ها ترسیم گردید و این ویژگی احیاگرانه قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در روز عاشورا و در سرزمین کربلا است.

ارسال نظر