کد خبر : 18915

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت

طرح اشتغال روستایی-عشایری و مشاغل خانگی در بوشهر اجرا شد

طرح اشتغال روستایی-عشایری و مشاغل خانگی در بوشهر اجرا شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر از اجرای طرح اشتغال روستایی، عشایری و مشاغل خانگی در بوشهر خبر داد و گفت: در این زمینه بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده است.

به گزارش بوشهر24، کبری توکلی با تاکید بر توانمندسازی زنان در عرصه‌های مختلف کارآفرینی اظهار داشت: شاخص «توانمند سازی» زنان در عرصه اشتغال و کارآفرینی روستایی یکی از شاخص‌های توسعه هر کشور است که مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر توانسته در این راستا گام‌های موثری بردارد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح اشتغال‌زایی در مناطق مختلف بوشهر رشد قابل توجه‌ای را برای حضور زنان روستایی و عشایری در اقتصاد خانواده فراهم کرده است تصریح کرد: طرح اشتغال روستایی، عشایری و مشاغل خانگی فرصتی برای زنان روستایی است تا سهم خود را در فرایند توسعه روستاها دریافت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر از پرداخت تسهیلات اعتباری برای اشتغال بانوان خبرداد و گفت: در این زمینه بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان بوشهر تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده است.

توکلی با بیان اینکه امروزه زنان روستایی نسبت به گذشته توانایی و قدرت بیشتری برای حضور در اجتماع پیدا کرده اند خاطر نشان کرد: در حال حاضر پیشرفت‌های تکنولوژیکی به کمک زندگی دشوار عشایری و روستایی گذشته آمده و آنها را وارد فضایی از رفاه شهری کرده است.

وی افزود: همراه با این تغییرات زنان دیگر تنها در خانه حضور ندارند و وارد فضای «کنشگری اجتماعی» شده‌اند و می‌کوشند به شرایط عادلانه‌ای برسند که بتوانند در آن به ایفای نقش بپردازند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر با اشاره به مهارت‌‌آموزی بانوان تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان برای مهارت آفرینی در روستاهای شهرستان، نقش مهمی در اشتغال زنان روستایی و عشایری ایفا کرده و امید است طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در آینده به کاهش فقر و امنیت غذایی کمک کند. /تسنیم

ارسال نظر