کد خبر : 18916

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت

۳۵ میلیارد ریال در طرح آبرسانی کنگان سرمایه‌گذاری شد

۳۵ میلیارد ریال در طرح آبرسانی کنگان سرمایه‌گذاری شد

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افتتاح خط انتقال آب در کنگان گفت: در اجرای این طرح که با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال اجرا شده است مشکل آب اهالی ۷ شهرک مسکونی کنگان برطرف شد.

به گزارش بوشهر24، محمد پوریوسفی صبح امروز در بررسی طرح آبرسانی کنگان با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی سالم و مطلوب در اولویت برنامه‌های آبفای استان بوشهر اظهار داشت: منابع تامین آب آشامیدنی شهرهای استان که بیشتر وابسته به دیگر استانها است اجرای طرح‌های آب‌شیرین کن در مناطق ساحلی در اولویت شرکت آبفای استان قرار دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح خط انتقال آب کنگان خاطر نشان کرد: ساکنان شهرک‌های معلم، سلامت، فرهنگیان، ایثار، نفت و گاز، یاس و قائم که دچار کمبود آب بودند با اجرای خط انتقال آب از مخزن شماره 2 کنگان مشکل آنان برطرف شد.

پوریوسفی افزود:در اجرای این طرح که با اعتبار 35 میلیارد ریال اجرا شده است مشکل آب اهالی 7 شهرک مسکونی کنگان برطرف شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را تعادل توزیع آب در  شبکه آبرسانی دانست و گفت: با اجرای خط انتقال آب میزان فشار آب برای آبرسانی به شهرک‌های یاد شده تقویت شده است .

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرتعداد جمعیت تحت پوشش این طرح را 11 هزار و 500 نفر دانست و تصریح کرد: قبلاً بین 3 تا 4 ساعت در مناطق یاد شده آبرسانی می‌شد که با افتتاح این خط آبرسانی اکنون به دو برابر افزایش یافته است.

پوریوسفی با اشاره به اینکه روزانه 15 هزار و 500 متر مکعب آب در کنگان توزیع می‌شود گفت: 10 هزار متر مکعب از این آب از محل تاسیسات آب‌شیرین کن و مابقی از خط کوثر تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با انجام این عملیات در حال حاضر آبرسانی به جمعیتی افزون بر 11 هزار و 500 نفردر مناطق مختلف کنگان از شرایط قابل اطمینانی برخوردار شده است. /تسنیم

ارسال نظر