کد خبر : 18918

استاندار بوشهر در کارگروه تنظیم بازار گفت

کالاهای احتکاری در بازار توزیع شود

کالاهای احتکاری در بازار توزیع شود

استاندار بوشهر با تاکید بر تعادل قیمت‌ کالاها در بازار گفت: کالاهای احتکاری پس از انجام مراحل قانونی، باید سریع در بازار با نظارت مستمر دستگاه‌های مسئول توزیع شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر ثبت انبارهای نگه‌داری کالاها در سامانه جامع انبارهای سازمان صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: فروشندگان بازارهای استان بوشهر افرادی خوش نام، متدین و همسو با سیاست‌های نظام و دولت هستند از این نظر ثبت انبارها در سامانه یاد شده می‌تواند از بروز برخی مشکلات جلوگیری کند.

وی بیان کرد:هر انباری که موجودی آن در این سامانه ثبت نشود تخلف تلقی می‌شود و این مهم باید به صورت عمومی در استان بوشهر اطلاع‌رسانی شود.

گراوند، با اشاره به کشف برخی کالاهای احتکار شده افزود: این کالاها پس از انجام مراحل قانونی و قیمت گذاری باید به سرعت در اختیار مردم با اولویت تعاونی‌ها قرار داده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر اطلاع رسانی در زمینه توزیع کالاهای یاد شده افزود: حضور مداوم و مستمر گروه‌های نظارت در روند توزیع این کالاها ضروری است.

وی، با تاکید بر  نصب برچسب  قیمت بر روی کالاها و محصولات مختلف افزود: گشت‌های بازرسی بر روی قیمت کالاها نظارت مداوم توجه داشته باشند  تا از بروز برخی آسیب‌ها جلوگیری شود.

گراوند بر تهیه و توزیع لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان به قیمت مناسب در آستانه بازگشایی سال تحصیلی جدید تاکید کرد و گفت:بازرسان و گشت‌های مشترک باید به صورت جدی بر قیمت و نحوه توزیع محصولات و کالاهای مختلف نظارت داشته باشند

استاندار بوشهر با قدردانی از  دست اندرکاران نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها افزود: برای تعیین گوشت مرغ کارگروه تخصصی با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط در استان بوشهر تشکیل می‌شود.

وی تهیه و تامین لاستیک مورد نیاز خودروها به ویژه  حل مشکلات کامیون‌داران را مورد تاکید قرار داد.

ارسال نظر