کد خبر : 18921

معاون اداره کل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر در شهرستان دشتی مطرح کرد

برگزاری نخستین یادواره 471 شهید دانش آموز استان بوشهر

برگزاری نخستین یادواره 471 شهید دانش آموز استان بوشهر

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: برای نخستین بار یادواره ۴۷۱ شهید دانش‌آموز استان بوشهر برگزار می‌شود .

به گزارش بوشهر24، سیروس فتحی عصر امروز در جلسه شورای بازگشایی مدارس شهرستان دشتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 17 شهریور اظهار داشت: برای نخستین بار، در سال جدید تحصیلی یادواره 471 شهید دانش‌آموز استان بوشهر برگزار می‌شود که به‌منظور شناخت و شناسایی شهدا به کمک معلمان نیازمندیم.

معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان در پاسخ به مشکلات مطرح‌شده در شورای بازگشایی مدارس از طرف مدیر و کارشناسان مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی تصریح کرد: تلاش می‌شود مشکلات و کمبودها پیگیری و در سال تحصیلی جدید برطرف شود.

وی که در سالن کنفرانس مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی و در جمع اعضای کارگروه‌های هفتگانه شورای بازگشایی این شهرستان سخن می‌گفت، بابیان اینکه تلاش می‌کنیم بخشی از سرانه مدارس را تا قبل از مهرماه پرداخت کنیم افزود: شعار ما این است که در آغاز سال تحصیلی هیچ کلاسی نباید بدون معلم باشد و در صورت مازاد بودن نیروی انسانی در هر منطقه، بنا به صلاحدید مدیریت از آنان استفاده می‌شود.

معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر در پاسخ به این سؤال که آیا معاونت‌های پرورشی مدارس حذف یا کاهش می‌یابد؟ تأکید کرد: طبق دستورالعمل جدید وزارتخانه متبوع تعداد معاونت‌های پرورشی مدارس در سال تحصیلی جدید بر اساس عملکرد سال گذشته تحصیلی است و چنانچه به مدرسه‌ای علاوه بر معاون اجرایی دو معاون یا بیشتر تعلق بگیرد الزاماً یکی از آن‌ها باید معاون پرورشی باشد.

ناظر استانی شورای بازگشایی مدارس  استان بوشهر با اشاره به تقارن ایام محرم و بازگشایی مدارس گفت: مدیران مدارس سعی کنند علاوه بر ایجاد روح شادابی در مدارس، دانش آموزان را نسبت به فلسفه قیام امام حسین ویاران باوفایش (علیهم‌السلام) آگاه کنند.

فتحی علاوه بر توجه مدیران به شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) و بزرگداشت هفته دفاع مقدس اهمیت به زنگ نماز و گنجاندن این فریضه دینی نه‌فقط در برنامه درسی بلکه در عمل را خواستار شد.

وی تأکید کرد: با پلیس راهور هماهنگی شود تا روزهای اول مهر که ممکن است سرویس‌های مدارس هنوز مستقر نشده‌اند، درب مدارس حاضر باشند و عبور و مرور دانش آموزان را کنترل کنند. /تسنیم

ارسال نظر