کد خبر : 18923

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت

فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال پایان است

فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال پایان است

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: با نظارت های انجام شده فصل پرورش میگو در استان بدون مخاطره و عدم مشاهده هرگونه بیماری در حال اتمام است.

به گزارش بوشهر24، مرتضی بحرانی اظهار داشت: با اقدامات انجام شده بهداشتی - قرنطینه‌ای در طول دوره تکثیر و پرورش هیچ موردی از بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو دیده نشد.

وی ادامه داد: دوره پرورش نیز هم اکنون با حمایت استانداری بوشهر و همکاری سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل شیلات استان و اتحادیه پرورش دهندگان میگو با موفقیت در حال اتمام است.

 

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: نظارت بهداشتی مستمر توسط کارشناسان دامپزشکی استان در ۲۸۱ مزرعه پروشی و در تعداد ۲ هزار و ۷۰۸ استخر ذخیرسازی شده انجام شد که در همین راستا در ۴ هزار ۶۶۵ هکتار مزرعه پرورشی تعداد یک میلیارد و ۲۲۲ میلیون و ۶۵۷ هزار قطعه لارو ریزی انجام شد.

بحرانی تصریح کرد: در طول دوره تکثیر و پرورش میگو تعداد ۳ هزار و ۴۵۰ نمونه برداری از پست لارو (بچه میگو)، میگوهای مولد، میگوی پرورشی و غذای میگو، تعداد دو هزار و ۷۲۷ مورد آزمایش و تست PCR انجام شد.

وی گفت: پایش دقیق، منظم و ردیابی بیماری‌ها از سوی دامپزشکی، ارتقای سطح دانش و آگاهی پرورش دهندگان و رعایت مسایل امنیتی و قرنطینه ای از سوی آنها شرایط مناسبی برای مقابله با هر گونه بیماری و حتی کنترل آن را فراهم آورده است. 

بحرانی افزود: علی‌رغم موفقیت فصل پرورش، باز هم توصیه می شود برداشت میگوها از استخرهای پرورشی با سرعت بیشتری انجام شود، زیرا که تغییرات جوی و نزدیک شدن به فصل پاییز و احتمال وقوع سرمای ناگهانی ممکن است ویروس بیماری لکه سفید را در منطقه فعال کند. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر