کد خبر : 18943

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان گناوه گفت

درخشش تیم شهرستان گناوه در جشنواره بین‌المللی رباتیک

درخشش تیم شهرستان گناوه در جشنواره بین‌المللی رباتیک

رئیس مرکز فنی و حرفه ای گناوه از درخشش تیم رباتیک شهرستان گناوه در جشنواره بین المللی رباتیک اصفهان خبر داد.

عباس حقیقی گفت : در جشنواره بین‌المللی روباتیک اصفهان در لیگ اسمارت فایتر، جنگجوی هوشمند ronin(سامورایی بدون ارباب) آقایان محمد علی محمدی نژاد، احمد شریف، محمد حسین قائدی و علیرضا شه مرادی از تیم رباتیک آموزشگاه فنی روبیان گناوه توانستند مقام سوم جشنواره را از آن خود کنند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان گناوه گفت: این مسابقه برای نخستین بار ۳ سال پیش در ژاپن و آمریکا ابداع شده و بلافاصله توسط دانشگاه امیرکبیر تهران در ایران اجرا شد.

حقیقی بیان داشت: حریف تیم روباتیک آموزشگاه روبیان شهرستان گناوه، برنده مسابقات بین المللی روباتیک در این لیگ بوده که هفته گذشته در مسابقات robotx جهانی در چین مقام اول جهان را کسب کرده و تیم گناوه امروز در مقابل این تیم توانست مقام سوم را به دست بیاورد.

وی در ادامه اضافه کرد: همچنین در بخش جنگجوی دانش آموزی آقای امیر مهدی امیری دانش آموخته رشته روباتیک آموزشگاه روبیان حائز مقام چهارم و آقایان مهدی و علیرضا شه مرادی برای ساخت دستگاه میوه چین مقام دوم بخش اختراعات را به دست آوردند.

حقیقی خاطرنشان ساخت: ۲۰ تیم از آموزشگاه روبیان شهرستان گناوه در این رقابت ها در لیگ های اسمارت فایتر (جنگجوی هوشمند)، فولک ریس (اتومبیلرانی هوشمند) که این دو لیگ از جدیدترین تکنولوژی هوشمندسازی در ربات ها در آنها استفاده شده، جنگجوی دانش آموزی، مسیریاب دانش آموزی، کاوشگر و لیگ اختراعات شرکت داشتند.

وی تصریح کرد: این مسابقات به مدت دو روز و به صورت بین المللی با حضور robotex اروپا در تاریخ ۱۵ و ۱۶ شهریور در اصفهان، با حضور بیش از ۶۵۰ تیم داخلی و خارجی در رقابت های تنگاتنگ و بسیار سخت در لیگ اسمارت فایتر که برای سومین سال در جهان انجام می شود، برگزار شد.

حقیقی متذکر شد: اسمارت فایتر از آخرین روشهای برنامه نویسی و هوش مصنوعی در آن استفاده شده که اهمیت ویژه ای در جنگ های نوین دارد؛ این نوع ربات ها برای اولین بار در ژاپن و آمریکا ابداع شده اند و ایران به عنوان یکی از کشور های پیشتاز در ساخت این روبات ها است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان گناوه گفت: آموزشگاه روبیان هم اکنون مقام سوم در طراحی، برنامه نویسی و ساخت این روبات را به دست آورده که افتخاری برای استان بوشهر و شهرستان گناوه است. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر