کد خبر : 18944

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت

درمانگاه صحرایی بوشهر به ۸۰۰ نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرد

درمانگاه صحرایی بوشهر به ۸۰۰ نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرد

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر هم زمان با برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمّد رسول الله (ص) با برپایی درمانگاه صحرایی در بوشهر به ۸۰۰ نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرد.

به گزارش بوشهر24، مراد علی فولادوند عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمّد رسول الله (ص) در استان بوشهر اظهار داشت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر هم زمان با برگزاری این رزمایش با برپایی یک درمانگاه صحرایی در بوشهر به 800 نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه کرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه این درمانگاه به مدت 2 روز در تنگک 2 و مرکز خدمات جامع سلامت روستای هلیله به مردم خدمات مختلف بهداشتی درمانی ارائه کرد افزود: در این درمانگاه خدمات پزشکی و دندان پزشکی به مراجعه­ کنندگان ارائه شد.

وی به خدمات ارائه شده به مراجعه کنندگان پرداخت و خاطرنشان کرد: خدمات پزشکی درمانگاه صحرایی در بوشهر شامل ویزیت پزشک عمومی، مشاوره روان، مشاوره تغذیه، ارزیابی خطر 10 ساله قلبی عروقی، خدمات مامایی و ویزیت پزشکان متخصص اطفال، ارتوپد، داخلی و زنان و در بخش دندان پزشکی نیز شامل ویزیت، معاینه، ترمیم و جرم­گیری است.

فولادوند از استقرار 49 پزشک و کادر درمانی و عوامل اجرایی در درمانگاه صحرایی بوشهر خبرداد و بیان کرد: در این درمانگاه 15 پزشک عمومی و متخصص، 9 دندان پزشک، 15 کادر درمانی و 10 عامل اجرایی در قالب طرح جهادگران سلامت به ارائه خدمات پزشکی پرداختند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر بیان کرد: مراجعه کنندگان به درمانگاه صحرایی پس از ویزیت توسط پزشک عمومی در صورت نیازبه پزشک متخصص ارجاع داده می­‌شوند.

وی افزود: مشکلات درمانی افراد مراجعه کننده به این درمانگاه اگر قابل درمان در این درمانگاه باشد به صورت رایگان معالجه و در غیر این صورت به بیمارستان ارجاع داده می‌­شود که در صورتی که جزء افراد نیازمند باشند مراحل درمانی آن­ها در بیمارستان نیز به صورت رایگان انجام می‌­شود.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه این سازمان در طول سال توسط تیم‌­های جهادگران سلامت در سراسر استان و در مناطق جغرافیایی محروم خدمات ارائه می‌دهند گفت: علاوه بر این درمانگاه­ها و بیمارستان­های صحرایی متعددی در طول سال در مناطق کم برخوردار که عمدتاً مناطق روستایی است برپا و به مردم آن مناطق خدمات­ رسانی می­‌شود.

فولادوند افزود: درمانگاه صحرایی بسیج جامعه پزشکی  با مشارکت تیم شهید چاهشوری کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بوشهر برپا شد. /تسنیم

ارسال نظر