کد خبر : 18945

مدیرکانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت

برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بوشهر

برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بوشهر

مدیرکانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: جشنواره استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد در استان برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، زهره عالی نسب در نشست هم اندیشی جشنواره بین المللی قصه گویی استان بوشهرافزود: قصه گویی یک فعالیت مادرانه است و بعد از اختراع زبان در دامن مادران قصه رشد و گسترش یافت و به نوعی زمینه اصلی تشکیل جوامع، ملل و گسترش فرهنگ و باورهاست.

وی عامل اصلی گسترش قصه را میل فراوان بشر به جاودانگی، انتقال تجربیات، آموزش و درونی کردن مسائل اخلاقی عنوان کرد.

عالی نسب اظهارداشت: برنامه ریزی و اجرای هدفمند جشنواره قصه گویی میسر نمی‌شود مگر با فراگیری از خرد هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر که می‌توانند طیف گسترده تری از علاقه‌مندان را به شرکت در این رویداد بزرگ دعوت کند.

دبیر جشنواره استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی محور اصلی این جشنواره را 'قصه زندگی من' عنوان کرد و گفت: قالب این جشنواره روایت مستند گونه از غم ها، شادی‌ها و لحظه‌های پندآموز زندگی در قالب فیلم ۹۰ ثانیه‌ای است.

وی اضافه کرد: استفاده از نماد‌های فرهنگی و ویژگی‌های بومی و سنتی هر استان در تولید فیلم ۹۰ ثانیه‌ای می‌تواند بر غنای فرهنگی فیلم‌ها بیافزاید.

مدیرکانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان استان بوشهر اظهارداشت: بیست و یکمین جشنواره قصه گویی شامل سه بخش عمومی قصه ۹۰ ثانیه (فیلم)، بخش تخصصی شامل قصه گویی کلاسیک، قصه گویی خلاق و بخش علمی شامل ارسال مقاله است.

وی یادآورشد:پنج اثر برگزیده استانی در بخش فیلم ۹۰ ثانیه‌ای انتخاب و در بخش منطقه‌ای داوری و بعد از آن ۲۵ اثر برای رقابت در سطح کشور انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه شرکت برای عموم آزاد است گفت: فرصت ارسال آثار به جشنواره ۲۰ مرداد تا ۲۵ شهریور ماه است. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر