کد خبر : 18949

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۴۱ کشور جهان

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۴۱ کشور جهان

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با اشاره به برنامه‌های ماه محرم در کشور گفت: همایش شیرخوارگان حسینی روز جمعه چهارم محرم در ۵ هزار نقطه استان‌ها و ۴۱ کشور جهان برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، نوشاد نوشادی در گفت‌وگویی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) از آغاز مراسم سوگواری ایام ماه محرم در نقاط مختلف خبرداد و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی مراسم عزاداری دهه نخست ماه محرم را از شب گذشته در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا آغاز کرده‌‌اند.

وی با اشاره به فعالیت 92 هزار هیئت مذهبی در استان‌ها بیان کرد: هر هیئت یک سنگر اجتماعی به عنوان شعار امسال هیئت‌های مذهبی تعیین شده که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و حل مشکلات جامعه براساس سیاست‌های دولت برنامه‌ریزی شده است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور از شناسنامه‌دار  شدن هیئت‌های مذهبی خبرداد و بیان کرد: این نهاد مذهبی به عنوان دانشگاه پرورش و تربیت مدافعان حرم  است و هیئت‌ها برای محفل ترویج شعائر مذهبی و دفاع از امامت و ولایت برنامه‌ریزی می‌کنند.

نوشادی، با اشاره به برنامه‌های دهه نخست ماه محرم خاطر نشان کرد:همایش میثاق عاشوراییان، شیرخوارگان حسینی و نماز ظهر عاشورا  از برنامه‌های تدوین شده در دهه نخست ماه محرم است.

وی از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 41 کشور جهان خبرداد و بیان کرد: همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل شش ماهه شهدای دشت کربلا حضرت علی اصغر(ع) با حضور کودکان و مادران در نخستین روز جمعه ماه محرم که مصادف با چهارم این ماه است در 5 هزار نقطه  استان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با بیان اینکه برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی سبب می‌شود تا کودکان حسینی و عاشورایی شوند تصریح کرد: هیئت‌های عزاداری باید در آیین‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) از هرگونه خرافه گویی پرهیز و پرمحتوا این مراسم برگزار کنند.

نوشادی با قدردانی از مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده همایش شیرخوارگان حسینی در 41 کشور جهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش با حضور کودکان با لباس یک دست سبز و سربندهای ائمه اطهار(ع) همراه با مادران عاشورایی برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: انتقال پیام عاشورا از طریق کوچکترین سرباز امام حسین(ع)، حضرت علی اصغر(ع) از اهداف مهم برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در نقاط مختلف ایران و جهان است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با اشاره به ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم تصریح کرد: موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی متعددی در سطح کشور در ایام ماه محرم ایجاد می‌شود که ساماندهی آنها برای ارائه خدمات‌دهی بهتر مورد توجه است.

نوشادی خواستار رعایت نکات بهداشتی در توزیع نذورات و پذیرایی مجالس شد و بیان کرد:  هیئت‌های مذهبی ضمن رعایت بهداشت در همه زمینه‌ها به  ویژه در تهیه و توزیع نذورات در راستای حفظ نظم و امنیت مراسم و برنامه‌های ایام محرم، با نیروی انتظامی، بسیج و دستگاه‌های امنیتی همکاری می‌کنند. /تسنیم

ارسال نظر