کد خبر : 18951

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۷۲ امامزاده و بقعه استان بوشهر

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۷۲ امامزاده و بقعه استان بوشهر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی همزمان با ایام محرم و صفردر ۷۲ امامزاده و بقعه استان بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام  محمدرضا اسماعیل‌پور صبح امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تسلیت فرا رسیدن ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) و شیعیان اظهار داشت: اصلاح  امت و امر به معروف و نهی از منکر از اهداف مهم قیام عاشورای حسینی است که در این زمینه در ایام ماه محرم و صفر برنامه‌های مهمی تدوین شده است.

وی، با بیان اینکه بیشترین موقوفات استان بوشهر در زمینه عزاداری سیدالشهداء(ع) است تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اوقاف و امور خیریه سوگواره بصیرت عاشورایی است که از امروز آغاز شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه سوگواره بصیرت عاشورایی تا 17 آبان ادامه دارد تصریح کرد: همزمان با ایام محرم و صفر در 72 امامزاده و بقعه استان بوشهر سوگواره بصیرت عاشورایی برگزار می‌شود.

اسماعیل‌پور از اعزام 110 مبلغ و روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر در ماه محرم خبر داد و بیان کرد: این روحانیون از حوزه علمیه قم و بومی استان بوشهر به مناطق محروم و بقاع متبرک این استان اعزام می‌شوند.

وی، از تجمع بزرگ مردمی «لبیک یا حسین» در استان خبرداد و بیان کرد: این برنامه در 10 بقعه استان بوشهر در دوم ماه محرم برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی افزود: همزمان با نخستین جمعه ماه محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی در 15 بقعه استان بوشهر برگزار می‌‌شود.

اسماعیل‌پور برگزاری همایش «احلی من العسل» با حضور نوجوانان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: به یاد شهید نوجوان حضرت قاسم(ع) همایش«احلی من العسل» در 15 بقعه استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در 72 بقعه متبرک استان بوشهر خاطر نشان کرد: همایش «رهروان زینبی» با فرا رسیدن دوازدهم ماه محرم در 15 بقعه شاخص استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به برنامه مراسم سالروز شهادت امام سجاد(ع) افزود: سوگواره امام سجاد(ع) در 25 بقعه شاخص و مراسم اربعین حسینی نیز در 72  بقعه استان بوشهر برگزار می‌شود.

اسماعیل‌پور با اشاره به برپایی موکب این اداره کل در ایام اربعین حسینی در مرز شلمچه گفت: علاوه بر این، سه موکب  در مسیر زائران حسینی در کنگان، دشتی و گناوه برپا می‌شود.

وی از برگزاری برگزاری تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در امامزادگان و بقاع متبرک استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در 40 بقاع متبرکه استان بوشهر برگزار می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر