کد خبر : 18952

استاندار بوشهر گفت

تامین سوخت شناورهای سفاری بر اساس نرخ ارز دولتی

تامین سوخت شناورهای سفاری بر اساس نرخ ارز دولتی

استاندار بوشهر گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای تجاری، سوخت شناورهایی‌ که در انتقال این کالاها فعالیت می‌کنند باید از طریق ارز دولتی تامین شود.

به گزارش بوشهر24، عبدالکریم گراوند در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی استان بوشهر افزود: تجارت دریایی یکی از این ظرفیت‌های مهم است که باید از این قابلیت در جهت رونق اقصادی استفاده کرد.

وی با تاکید بر ارائه خدمات به شناورهای تجاری که در زمینه تامین کالاهای مورد نیاز مردم فعالیت می کنند خاطرنشان کرد: محاسبه قیمت سوخت این شناورها براساس ارز آزاد سبب افزایش هزینه خدمات و قیمت کالاها می‌شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: باید از اجرایی شدن بخشنامه محاسبه سوخت شناورهای تجاری با نرخ آزاد جلوگیری و سوخت این شناورها از طریق ارز دولتی تامین شود.

وی ادامه داد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر با تعیین قیمت سوخت با نرخ ارز دولتی نسبت به تسریع در روند صادرات شناورهای حامل کالاهای فاسد شدنی اقدام کند.

گراوند با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه تولید و صادرات صنایع دستی گفت: شهرداری‌های استان بوشهر علاوه بر تلاش برای رونق صنعت گردشگری زمینه افزایش اشتغال در بخش صنایع دستی را نیز فراهم کنند.

وی با بیان اینکه امسال 10هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر  به شیوه آبیاری نوین مجهز می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 50 درصد این طرح افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است. /خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر