کد خبر : 18955

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان گفت

افزایش ظرفیت انتقال آب به شبکه آبرسانی شهرهای دشتستان

افزایش ظرفیت انتقال آب به شبکه آبرسانی شهرهای دشتستان

مدیر آب و فاضلاب دشتستان گفت: در اجرای طرح‌های اضطراری آبرسانی در دشتستان ضمن حفر چاه‌، شبکه آبرسانی آب‌پخش به خط آبرسانی کوثر متصل و تاسیسات آب شیرین‌کن بر روی سد تنگ ارم دشتستان راه‌اندازی شد.

به گزارش بوشهر24، علی بردستانی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت  تامین آب شهرهای دشتستان با بیان اینکه حفر 4 جلقه چاه در برازجان در دستور کار قرار گرفت اظهار داشت: 2 حلقه از این چاه‌ها تکمیل و  وارد مدار تولید شد و 2 حلقه چاه دیگر به زودی تکمیل می‌شود.

وی از اتصال شبکه آبرسانی برازجان به خط آبرسانی کوثر خبرداد و بیان کرد: با اجرای این پروژه روزانه 10 هزار متر مکعب آب به شبکه آبرسانی برازجان  منتقل می‌شود.

مدیر آبفای دشتستان با اشاره به اجرای خط انتقال آب از مخزن ذخیره یک‌هزار 500 متر مکعبی به مخزن 15 هزار متر مکعبی خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه آب آشامیدنی مشترکان برازجان به صورت پایدار بر اساس نوبت بندی و با عدالت توزیع می‌شود.

بردستانی از اجاره 2 حلقه چاه آب برای تامین آب برازجان خبرداد و تصریح کرد: آب این دو حلقه چاه به شبکه آبرسانی برازجان منتقل می‌شود و در این راستا 2 دستگاه کلرزنی به شبکه شهر نصب شدده است.

وی، با بیان اینکه آب آشامیدنی برازجان رورانه به 18 هزار متر مکعب افزایش یافته است افزود: توزیع آب آشامیدنی در برازجان به 4 منطقه تقسیم شده و هر منطقه هر 4 روز یکبار آبرسانی می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب دشتستان با اشاره به حفرچاه آب در شبانکاره گفت: علاوه بر حفر یک حلقه چاه آب در شبانکاره یک حلقه چاه هم اجاره شده است.

بردستانی از  اتصال شبکه آب آب‌پخش به خط آبرسانی کوثر خبرداد و بیان کرد: برای بهبود وضعیت آب شبکه آب آب‌پخش یک دستگاه پمپ بر روی خط آبرسانی کوثر وصل شده است.

وی، با اشاره به فعال بودن تاسیسات آب شیرین‌کن سعدآباد افزود: روزانه 1500 متر مکعب آب از این ایستکاه به شبکه آبرسانی سعدآباد منتقل می‌شود.

مدیر آبفای دشتستان از افتتاح مخرن ذخیره شهر وحدتیه در هفته دولت خبرداد و گفت: علاوه بر این برای جبران کمبود آب سعدآباد یک حلقه چاه اجاره گرفته شده است.

بردستانی نوسازی شبکه آبرسانی دالکی را از دیگر پروژه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در تنگ ارم یک حلقه چاه آب اجاره شده و و یک دستگاه آب شیرین‌کن بر روی سد تنگ ارم نصب شده و رورانه 170 متر مکعب آب به وسیله تانکر به این شهر آبرسانی می‌شود.

وی، افزود: در مجموع شش شهر  برازجان، وحدتیه،  دالکی، سعدآباد، آب‌پخش و شبانکاره  و دیگر نقاط شهرستان دشتستان آب مورد نیاز تامین می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر