کد خبر : 18959

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت

طرح "احسان حسینی" در بوشهر برگزار می شود

طرح "احسان حسینی" در بوشهر برگزار می شود

طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر با هدف خدمت رسانی بیشتر به محرومان و بهره گیری از ظرفیت های خیّران و ساماندهی نذورات مردمی به نفع خانوارهای نیازمند اجرا می شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل از سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری ابا عبد الله الحسین(ع) با حضور مددجویان تحت حمایت و همچنین اجرای "طرح احسان حسینی" گفت: در ایام محرم و صفر با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های ایجاد شده، دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سراسر استان، آماده دریافت نذورات (غذای گرم و جیره خشک) و کمک‌های نقدی مردم خیّر و عزادار حسینی برای کمک به نیازمندان است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح احسان حسینی، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، حسینیه‌ها، تکایا، هیأت‌های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر مدنظر است، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت معنوی مومنان برای خدمت به نیازمندان در ماه محرم و صفر، جهت‌دار کردن نذورات مردمی با هدف رسانیدن نذورات به مستمندان واقعی و تبیین فرهنگ احسان به نیازمندان با لحاظ کردن جایگاه ارزشی احسان حسینی از اهداف این طرح است.

لطفی یکی دیگر از اهداف این طرح را ساماندهی نذورات خام مردم نیکوکار عنوان کرد و افزود:کمیته امداد و مراکز نیکوکاری نذورات مردمی را به دست افراد مستحق و نیازمند واقعی جامعه می‌رساند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: خیران و عزادارن حسینی می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با تحویل به دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری و یا از طریق واریز به شماره حساب ۰۱۰۵۷۵۳۹۸۲۰۰۹ نزد بانک ملی شعبه بندر بوشهر و یا پرداخت از طریق روش آنی پرداخت با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* روی تلفن همراه انجام دهند.

لطفی با اشاره به یکی دیگر از برنامه کمیته امداد در ایام محرم گفت: این نهاد به منظور جذب حامی برای ایتام، در این ایام به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا و مراسم شیرخوارگان حسینی، پایگاه‌هایی را برای جذب حامیان کودکان نیازمند بر پا می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه طرح احسان حسینی در سال گذشته با استقبال خوب مردم استان همراه بوده است گفت: در این سال بیش از ۳ میلیارد ریال نذورات مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

ارسال نظر