کد خبر : 18960

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد

بازدید سرمایه گذاران اتریشی از فرصت های سرمایه گذاری بندر بوشهر

بازدید سرمایه گذاران اتریشی از فرصت های سرمایه گذاری بندر بوشهر

هیات سرمایه گذار اتریشی از توانمندی ها، ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین بازدید کردند.

به گزارش بوشهر24، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نشست سرمایه گذاران اتریشی با تشریح زیر ساخت های تجاری و همچنین طرح های توسعه ای بنادر استان به ظرفیت های موجود و فرصت های سرمایه گذاری در بندر بوشهر اشاره کرد.

سیاوش ارجمند زاده افزود: طرح توسعه بندر بوشهر و تبدیل آن به یک بندر مدرن و هوشمند در جزیره نگین در حال اجراست که با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه زیر ساخت ها و بخش خصوصی درزمینه روبناها و تجهیزات، فرصت خوبی برای سرمایه گذارهای داخلی و خارجی مهیا نموده است.

وی عنوان کرد: زیرساخت های  لازم اعم از آب، برق، گاز و تلفن در مجتمع بندری نگین در حال اجراست، همچنین برای اولین بار درکشور زیر ساخت ها از جمله اسکله کانتینری با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی ساخته شده است. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خاطر نشان کرد: عمق تعیین شده برای پای اسکله مجتمع بندری نگین ۱۲ متر هدف گذاری شده تا کشتی هایی با ظرفیت ۵۰ هزار تن بتوانند در آن پهلو بگیرند.

وی اضافه کرد: عملیات لایروبی پای اسکله مجتمع بندری نگین با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان و پیشرفت ۷۰ درصدی در حال انجام اجراست و تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

ارجمند زاده تاکید کرد: عملیات لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر نیز  با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان تا پایان سال انجام خواهد شد که با انجام این مهم عمق آن به حدود 11 متر خواهد رسید.

وی تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آماده هرگونه همکاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در راستای  سرمایه گذاری در مجتمع بندری نگین است. /خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر