کد خبر : 18970

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت

اعزام 900 مبلغ دینی به نقاط مختلف استان بوشهر در ایام محرم

اعزام 900 مبلغ دینی به نقاط مختلف استان بوشهر در ایام محرم

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از اعزام ۹۰۰ مبلغ دینی به منظور ترویج آموزه‌های مکتب عاشورایی به نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور تبیین معارف و سبک زندگی حسینی و ترویج آموزه‌های مکتب عاشورایی و به مناسبت ماه محرم ۹۰۰ مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف استان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۶۵۰ مبلغ بومی و ۲۵۰ روحانی اعزامی از قم هستند، تصریح کرد: نشر ارزش های حسینی، بصیرت بخشی به آحاد مختلف جامعه، اقامه نماز جماعت، سخنرانی در آیین‌های عزاداری اباعبدالله(ع) و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی از عمده فعالیت‌های روحانیون اعزامی خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی اضافه کرد: انقلاب اسلامی از نهضت عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین الگو گرفته است و ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال ارزش های عاشورا و انقلاب اسلامی به نسل جوان است که روحانیون نقش مهمی در تحقق این مهم ایفا می‌کنند.

حجت‌الاسلام سروستانی افزود: تبیین فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، تشریح ولایتمداری، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، بصیرت افزایی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، بازخوانی قیام امام حسین (ع)، کاهش آسیب‌های عزاداری و پیوند عمیق انقلاب اسلامی با نهضت عاشورا محور های مهم فعالیت مبلغین در ایام محرم خواهند بود. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر