کد خبر : 18972

آیت الله صفایی بوشهری در دیدار با سردار تنگسیری

خودکفایی در عرصه تولید تجهیزات نظامی ضروری است.

خودکفایی در عرصه تولید تجهیزات نظامی ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اهمیت بسیار بالای مدیریت دریاها گفت: خودکفایی در عرصه تولید تجهیزات نظامی ضروری است.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح امروز سردار تنگسیری فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این دیدار ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین «علیه السلام» و با تقدیر از زحمات سردار فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه و آرزوی موفقیت برای ایشان در منصب جدید و تبریک به سردار تنگسیری در منصب فرماندهی ندسا، اظهار داشت: اینکه مقام معظم رهبری حضرتعالی را برای فرماندهی نیروی دریایی سپاه انتخاب کردند نشان از شایستگی شماست که بتوانید خلیج فارس را بیش از این مدیریت کنید و به ایران اسلامی در نظم نوین جهانی اقتدار ببخشید.

وی افزود: معادلات و محاسبات آینده جهان، با مدیریت دریاها رقم می خورد به همین جهت کشورهایی مانند امریکا، روسیه، چین، انگلیسو برخی دیگر از کشورها، استراتژی مدیریت دریاهای آزاد را در پیش گرفته اند.

امام جمعه بوشهر تصریح نمود: بخش بسیار زیادی از نظم نوین جهان آینده، مترتب بر مدیریت دریاها است به همین جهت مقام معظم رهبری بر مدیریت عزت‌آفرین و اقتدار زای دریاها نظر بسیار ویژه ای داشته و دستور دادند که در آب های آزاد و بین المللی حضور پیدا کنید.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه خلیج فارس کانون توجه جهان است، افزود: حوزه خلیج فارس هر چند از حیث مساحت سومین خلیج جهان است اما مهمترین آبراه بین المللی جهان در عرصه های نظامی، اقتصاد، فرهنگی و سیاسی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خودکفایی در عرصه تولید تجهیزات نظامی را ضروری دانسته و اظهار داشت: ما باید در عرصه تولید نرم افزار و سخت افزار‌های فوق روز الکترونیک مورد نیاز در حوزه نظامی و صنایع دفاعی به خودکفایی و سپس به مرجعیت دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه دریا و ساخت تجهیزات مربوط به آن یک حوزه فوق علمی است، گفت: در این زمینه باید از ظرفیت های صنایع دفاعی، دانشگاه ها و مراکز صنعتی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استفاده کرد و رویکردها به این سمت طراحی های نوین برود.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر تولید منابع انسانی کارآمد در سپاه، افزود: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می تواند با ایجاد مدارس در تمامی مقاطع و دانشکده های دریایی، منابع انسانی مورد نیاز خود در تخصص های مختلف را تأمین کند.

ارسال نظر