کد خبر : 18973

امام جمعه چغادک گفت

چهلمین سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب عاشوری برگزار می‌شود.

چهلمین سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب عاشوری برگزار می‌شود.

امام جمعه چغادک گفت: مراسم چهلمین سالگرد حجت الاسلام والمسلمین شهید ابوتراب عاشوری برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حجت‌الاسلام رضا خدری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری چهلمین سالگرد حجت‌الاسلام والمسلمین شهید ابوتراب عاشوری خبر داد و گفت: چهلمین سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین شهید عاشوری پرچمدار انقلاب اسلامی در استان باید با شکوه هر بیشتر برگزار شود.

امام جمعه چغادک افزود: شهید عاشوری به عنوان پرچمدار انقلاب در استان نقش بزرگی در بیداری و قیام مردم داشته است و ایثارگری و مبارزه با طاغوت و تلاش برای دفاع از اسلام ناب، نشانه پیوند عمیق فکری و عملی شهید عاشوری با مکتب سرخ سیدالشهداء است و بی حکمت نیست که در ایام عاشورا نیز به شهادت می رسد.

وی بیان داشت: امسال با توجه به نزدیک شدن به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شایسته است هر آنچه که مرتبط با پیروزی انقلاب و قیام عاشورایی ملت ایران است با شکوه و حضور بیشتری برگزار شود زیرا دشمنان برای کمرنگ نمودن این مسائل برنامه ریزی کرده اند.

حجت الاسلام خدری اظهار داشت: امروز باید این توصیه مقام معظم رهبری را بیشتر توجه کنیم که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، آن هم شهید عالی مقامی نظیر شهید عاشوری که در صدر شهدای انقلاب اسلامی در استان است و رهبری مردم بوشهر در مبارزه با رژیم ستمشاهی را بر عهده داشته است.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر بیان داشت: مردم شهر چغادک همواره افتخار می کنند که از راهنمایی های شهید عاشوری برخوردار بودند، پای منبرهای انقلابی و عاشورایی او تربیت شدند و همراه با آن شهید گرانقدر در مبارزه با طاغوت مشارکت داشتند و ان شاءالله مسؤلین و مردم شریف شهر چغادک در چهلمین سالگرد شهادت ایشان با حضور بیش از پیش خود ارادت و عشق خود به مکتب شهادت و فرهنگ حسینی را نشان خواهند داد.

گفتنی است مراسم چهلمین سالگرد شهید حاج شیخ ابوتراب عاشوری روز پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه مصادف با سوم محرم ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد رئیس مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و با حضور مسئولین استانی و مردم در مسجد حضرت ولی عصر(عج) شهر چغادک در کنار مرقد مطهر آن شهید برگزار می شود. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر