کد خبر : 18974

استاندار در نشست با شورای اهل سنت استان بوشهر

استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است

استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است

استاندار بوشهر گفت: نگاه وحدت گرایانه و تقریبی بین روحانیون اهل سنت و شیعه در استان وجود دارد و همین مساله سبب شده وحدت و همدلی بین شیعه و سنی بیشتر شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست با شورای اهل سنت استان بوشهر با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: زنده نگه داشتن مکتب عاشورا امری لازم و مهم است و باید از عاشورا و قیام حضرت امام حسین (ع) درس بگیریم.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد اختلاف و دشمنی بین مسلمانان افزود: دشمنان برای برافروختن آتش جنگ بین مسلمانان همه توان و ظرفیت خود را به کار بسته اند و ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن به اهداف خود برسد و همه موظف هستیم در مسیر حفظ وحدت و اتحاد مسلمین اهتمام ورزیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر نماد وحدت شیعه و سنی است خاطر نشان کرد: در استان بوشهر، شیعه و سنی در کنار هم به شکل مسالمت آمیز و دوستانه زندگی و معاشرت می کنند و بدون کوچکترین مشکل و مساله ای در راه اعتلای استان گام برمی دارند.

گراوند یادآور شد: دشمنان به دنبال نا امن کردن دنیای اسلام هستند و می خواهند امنیت ایران اسلامی را خدشه دار کنند که البته با هوشیاری مردم و مسئولان هیچگاه به اهداف خود نمی رسند.

وی گفت: اهل سنت به ائمه اطهار (ع) علاقمند بوده و هستند و در تعظیم شعائر دینی و مذهبی نیز اهتمام خاصی دارند و روز به روز شاهد اتحاد بیشتر بین اهل سنت و شیعه در ایران اسلامی هستیم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: نگاه وحدت گرایانه و تقریبی بین روحانیون اهل سنت و شیعه در استان وجود دارد و همین مساله سبب شده وحدت و همدلی بین شیعه و سنی بیشتر شود.

گراوند همچنین بر لزوم رفع مشکلات مدارس دینی و حوزه علمیه اهل سنت استان تاکید کرد و گفت: افزایش امکانات و تجهیزات و رفع مشکلات این مدارس در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم با بررسی دقیق و نیازسنجی، نسبت به بهبود وضعیت اقدام کنیم.

حجت الاسلام احمد احمدی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر نیز با تقدیر از همکاری ها و حمایت های استاندار بوشهر از اهل سنت اظهار داشت: استاندار بوشهر همواره با آغوش باز نسبت به مسایل و مشکلات اهل سنت ورود کرده و در حد توان نسبت به رفع معضلات کوشیده است.

وی یادآور شد: شورای مدرسین تعداد 10 مدرسه را برای اهل سنت استان مدیریت می کند و افزایش امکانات و تجهیزات این مدارس مورد توجه و تاکید قرار دارد.

احمدی با تسلیت ایام محرم گفت: امام حسین (ع) محور وحدت مسلمین است و اهل سنت همواره در برپایی مراسمات عزاداری امام حسین (ع) حضوری فعال و پرشور دارند.

وی خواستار رفع مشکلات مدارس اهل سنت شد و افزود: برخی مدارس امکانات لازم را ندارند که با حمایت استاندار و مجموعه استان امیدواریم شاهد رفع مشکلات باشیم.

در این نشست، تعدادی از اساتید و مدرسین مدارس دینی اهل سنت استان بوشهر نیز به بیان مسایل و مشکلات موجود پرداختند.

ارسال نظر