کد خبر : 18977

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت

۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان بوشهر پرداخت شد

 ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان بوشهر پرداخت شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح های اشتغال‌زایی در ۵ ماه نخست امسال ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات در استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش بوشهر24، رضا عوض‌پور پیش ازظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ظرفیت گردشگری استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای گردشگری در استان اجرای این طرح‌ها در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی اشتغال‌زایی افزود: در این حوزه اعتبارات و تسهیلات ویژه و کم بهره تخصیص یافته است که به سه بخش اشتغال روستایی و عشایری، اشتغال فراگیر و رونق تولید پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از پرداخت 175 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در استان خبرداد و بیان کرد: از درخواست 600 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی متقاضیان در قالب اجرای طرح‌های مختلف فنی، مهندسی، الکترونیک، فناوری اطلاعات، تولیدی، خدماتی و گردشگری تاکنون 175 میلیارد تومان پرداخت شده است.

عوض‌پور افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات پیش بینی می‌شود تا سه ماه آینده زمینه اشتغال 2هزار و 500 نفر در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر فراهم شود.

وی، با بیان اینکه در مرحله دوم 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می‌شود گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال 200 میلیارد تومان دیگر تسهیلات اشتغال‌زایی در نقاط شهری و روستایی استان پرداخت شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با تاکید بر پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد استان بوشهر خاطرنشان کرد: سود نرخ تسهیلات برای اجرای نوسازی و ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد 18 درصد است که 9 درصد آن از سوی دولت پرداخت می‌شود.

عوض‌پور نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: تسهیلات پرداختی در این بخش کم بهره است که متقاضیان برای دریافت این وام‌ها می‌توانند به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه کنند.

وی، واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی در بخش‌های مختلف به بخش خصوصی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سرمایه‌گذاران در این طرح می‌توانند از معافیت‌ها و تسهیلات ویژه‌ای که تخصیص یافته استفاده کنند. /تسنیم

ارسال نظر