کد خبر : 18978

رئیس طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت

۳۶۲ کلاس درس به مدارس دولتی استان بوشهر اضافه شد

 ۳۶۲ کلاس درس به مدارس دولتی استان بوشهر اضافه شد

رئیس طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی جدید ۷ هزار و ۹۲۴ کلاس درس در مدارس دولتی برپا می‌شود که نسبت به سال گذشته ۳۶۲ کلاس افزایش دارد.

به گزارش بوشهر24، حمدالله اژدری صبح امروز در گردهمایی مدیران و روسای شهرستانها و مناطق  استان بوشهر با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مدارس استان بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی و تعیین شده بازگشایی و فعالیت علم‌آموزی در مدارس آغاز می‌شود.

وی با اشاره به وجود 230 هزار دانش‌آموز در استان بوشهر تصریح کرد:در سال تحصیلی جدید 230 هزار و 800 دانش‌آموز وارد کلاس درس مدارس دولتی و غیر دولتی استان بوشهر در شهرها و روستاها می‌شوند.

اژدری از ثبت نام 122 هزار و 449 دانش‌آموز در دوره ابتدایی خبرداد و بیان کرد: با توجه به پیش بینی انجام شده، 3 هزار دانش‌آموز به این تعداد اضافه می‌شود.

رئیس طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه دوره ابتدایی با 125 هزار دانش آموز بیشترین تعداد را در بین  مقاطع تحصیلی استان بوشهر دارد  گفت: در سال تحصیلی جدید مدارس پذیرای 23 هزار دانش آموز کلاس اولی است .

وی با بیان اینکه در دوره آموزش استثنایی یک‌هزار و 150 دانش آموز ثبت نام شده افزود: از تعداد 230 هزار دانش آموز پیش بینی شده حدود 50 هزار دانش آموز در دوره متوسطه اول، 23 هزار دانش آموز در دوره متوسطه نظری، 14 هزار دانش آموز در شاخه‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش وارد کلاس درس می‌شوند.

اژدری تعدادمدارس دولتی استان بوشهر را یک‌هزار و 500 مدرسه دانست و تصریح کرد: براساس انعقاد تفاهم‌نامه آموزش و پرورش استان با مناطق و شهرستان‌ها 7 هزار و 924 کلاس درس در مدارس دولتی برپا می‌شود که نسبت به سال گذشته 362 کلاس افزایش داشته است. /تسنیم

ارسال نظر