کد خبر : 18980

با حضور معاون رئیس جمهور

افتتاح اورژانس هوایی بوشهر و سد تنگ‌ارم دشتستان

افتتاح اورژانس هوایی بوشهر و سد تنگ‌ارم دشتستان

درسفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به بوشهر دو طرح اورژانس هوایی بوشهر و سد تنگ‌ارم دشتستان افتتاح شد.

 به گزارش بوشهر24، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر در این مراسم اظهار داشت:  سد تنگ ارم دشتستان به منظور تامین آب آشامیدنی مورد نیاز 21 هزار منطقه تنگ‌ارم و دهرود دشتستان با میزان تخصیص 2 میلیون متر مکعب در سال برای افق سال 1410 اجرا شده است.

شاهپور رجایی با بیان اینکه احداث این سد نقش مهمی در کنترل سیلاب‌های فصلی دارد افزود: سد تنگ ارم با اعتباری معادل 200  میلیارد ریال از محل اعتباراتی استانی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه سد تنگ‌ارم  از نوع سنگ و سیمانی با پوشش بتن است خاطرنشان کرد: حجم مخزن این سد چهار میلیون مترمکعب، ارتفاع آن 31 متر و طول تاج این سد 200 متر و عرض تاج آن چهار متر است.

همچنین در افتتاح یک بالگرد جدید به اورژانس هوایی بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: اورژانس هوایی بوشهر جزو 14 پایگاهی است که برای نخستین بار از 18 مرداد 93 شروع به کار کرد و سالانه به صورت میانگین 39 پرواز داشته است.

سعید کشمیری با بیان اینکه بالگرد اورژانس هوایی بوشهر با هزینه سالانه حدود 50 میلیارد ریال افتتاح شده است، افزود: در استان بوشهر 52 پایگاه اورژانس شامل 32 پایگاه جاده‌ای، 19 شهری و یک اورژانس هوایی فعال است. /تسنیم

ارسال نظر