کد خبر : 18982

بمناسبت سالگرد شهادت شهید عاشوری

مراسم چهلمین سالگرد شهادت حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری برگزار شد

مراسم چهلمین سالگرد شهادت حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری برگزار شد

مراسم چهلمین سالگرد شهادت حجت الاسلام و المسلمین شهید ابوتراب عاشوری در شهر چغادک برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، رئیس مجمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم صبح جمعه در مراسم چهلمین سالگرد شهادت حجت الاسلام و المسلمین شهید ابوتراب عاشوری در شهر چغادک اظهار داشت: دشمن در آستانه ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی دسیسه‌های فراوانی را در دستور کار قرار داده است.

حجت الاسلام سید علی اکبر حسینی نژاد بیان کرد: مردم کشور در شرایط کنونی به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی مواجه هستند و دشمن نیز تمام سعی خود را می کند که از این وضعیت برای عصبانی کردن مردم استفاده کند و امروز هم می بینیم که آخرین تیرهای خود را شلیک می کند.

وی افزود: متاسفانه عده ای در داخل به طور ناشیانه و بسیاری در خارج به طور عامدانه برای آسیب زدن به نظام تلاش می کنند؛ این انقلاب در تاریخ بی سابقه است و با وجود اینکه ۴۰ سال از پیروزی آن گذشته اما یک ذره از آرمان های خود کوتاه نیامده است.

رئیس مجمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم به بیان ویژگی های این شهید پرداخت و گفت: به عنوان یکی از شاگردان شهید عاشوری همه رفتار، منش، زندگی آن شهید برای ما الگو است.

وی کردار، ارتباطات اجتماعی، پاکی، نماز شب خوانی، حساسیت نسبت به بیت المال، دلسوز و مردمی بودن را از ویژگی های بارز شهید عاشوری عنوان کرد و ابراز داشت: مردم همواره جهت بهره مند شدن از معارف این شهید در مسجد حضور بهم می رساندند و مسجد همواره مملو از جمعیت بود.

وی مردم داری را یکی از ویژگی های برجسته این شهید عنوان کرد و اظهار داشت: او همواره نسبت به حل مشکلات مردم اهتمام ویژه ای داشت و همیشه مدافع حق مردم بود؛ در روایات آمده است که ثواب حل مشکلات مردم از نماز شب واجب تر است و این گره گشایی از مشکلات مردم جزو خصوصیات این شهید است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد بیان داشت: شهید عاشوری هیچگاه منبر، تریبون و لباس روحانیت را برای خود استفاده نکرد بلکه از اینها برای کمک به مردم بهره می برد.

رئیس مجمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم شجاعت طلبی را یکی دیگر از ویژگی های شهید عاشوری عنوان کرد و گفت: او همواره در دفاع از مردم سخن می گفت و مسئولان و مدیران را به حل مشکلات مردم گوشزد می کرد و اعتقاد داشت که این کارها عبادت است.

تاسیس موزه آثار روحانیت استان بوشهر

حجت الاسلام رضا خدری امام جمعه چغادک نیز گفت: این شهید پرچمدار انقلاب اسلامی در استان است که نقش بزرگی در بیداری و قیام مردم داشته است و ایثارگری و مبارزه با طاغوت و تلاش برای دفاع از اسلام ناب، نشانه پیوند عمیق فکری و عملی شهید عاشوری با مکتب سرخ سیدالشهداء است و بی حکمت نیست که در ایام عاشورا نیز به شهادت می رسد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در ادامه پیشنهاد تاسیس موزه آثار روحانیت استان را مطرح کرد و گفت: می توان با جمع آوری آثار روحانیت استان موزه ای را تحت عنوان موزه روحانیت استان در کنار قبر مطهر شهید عاشوری تاسیس کرد.

وی با تقدیر از آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به جهت نامگذاری فرودگاه بوشهر به نام شهید عاشوری اظهار داشت: خواسته مردم چغادک این است که این موزه روحانیت در این شهر و در کنار قبر مطهر شهید عاشوری تاسیس شود چراکه این مردم خاطرات زیادی را با روحانیت و به ویژه این شهید دارند.

حجت الاسلام خدری همیچنین پیشنهاد برگزاری کنگره ای به نام شهید ابوتراب عاشوری را مطرح کرد و ابراز داشت: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و دشمن برنامه ریزی دقیقی را برای کمرنگ کردن ارزش های انقلاب انجام داده نیاز است با الگوگیری از رشادت ها و استقامت شهید عاشوری کنگره باشکوهی تحت عنوان کنگره شهید عاشوری برگزار شود.

امام جمعه چغادک در ادامه فرازهایی از بیانات امام خمینی(ره) را پیرامون نقش روحانیت و شهادت و ایثارگری آنان بیان کرد. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر