کد خبر : 18987

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت

بوشهر قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است

بوشهر قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر با وجود ظرفیت های عمده در عرصه دریا و دریانوردی، قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سید اسماعیل موسوی در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: صنعت پرورش میگو به عنوان یک زنجیره­ی کامل شامل واردات مولد، تکثیر، پرورش، تولید غذا، عمل آوری و صادرات نقش پررنگی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در اراضی لم­یزرع مرزی سواحل جنوبی کشور به ویژه استان بوشهر به عهده دارد.

موسوی گفت: با توجه به اینکه در شرایط جدید اقتصادی کشور مشکلاتی پیش روی صادرات میگوی پرورشی استان وجود دارد، لذا حمایت همه جانبه دستگاه­های اجرایی از بخش­های مختلف تولیدی و اقتصادی­ به خصوص این محصول صادرات محور بیش از پیش ضرورت دارد. به همین منظور مسئولین استان خصوصا" استاندار در راستای حل این مشکلات و رفع دغدغه و نگرانی کلیه فعالان این حوزه اقتصادی، مکاتبات لازم را با معاون اول محترم رییس جمهور و تعدادی از وزرا انجام داده و انشاالله تا حصول نتیجه مطلوب موضوع را پیگیری خواهند کرد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بیان کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و فعالان صنعت پرورش میگو، تشویق و رفع نگرانی مربوط به نحوه فعالیت شاغلان این حوزه در سال زراعی آینده موضوعاتی همچون بلاتکلیفی درخصوص نرخ ارز حاصل از صادرات و لغو تعهد ارزی؛ پبش بینی و تامین کشتی­های کانتینربر یخچالی به میزان کافی در بنادر جنوب به ویژه بندر بوشهر به ­عنوان قطب صنعت پرورش میگو با بیش از 50 درصد تولید کشور و اصلاح محاسبه نرخ تعرفه خدمات بندری بر مبنای نرخ دولتی ارز پیگیری شده است که امیدواریم دولت محترم تدبیر و امید، تصمیمات مقتضی را مطابق با شرایط این صنعت اتخاذ کند.

ارسال نظر