کد خبر : 18989

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت

دانشکده فنی و حرفه‌ای در جوار پارس جنوبی تاسیس می‌شود

دانشکده فنی و حرفه‌ای در جوار پارس جنوبی تاسیس می‌شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به فعالیت دو دانشکده در مرکز استان گفت: سومین دانشکده فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برای پرورش نیروهای مورد نیاز صنایع نفت و گاز در جوار تاسیسات پارس جنوبی تاسیس می‌شود.

اکبر منصوری‌نسب ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر یکی از دانشگاه‌های مهم و موثر برای کارآفرینی و اشتغال پایدار است اظهار داشت: این دانشگاه نقش موثری درمهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به عرصه کسب و کار و کارآفرینی دارد.

وی با اشاره به  تاسیس دو دانشکده در این دانشگاه خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دارای 3 هزار دانشجو در دو دانشکده دختران و پسران است که در 7 رشته کارشناسی و 11 رشته کاردانی فعالیت می‌کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به وجود 220 استاد در دو دانشکده الزهراء و امام خامنه‌ای افزود: 12 تیم نوآور این دانشکده‌ها  برای فعالیت در مرکز رشد و پارک فناوری مجوز صادر دریافت کرده‌اند.

منصوری‌نسب از تجهیز کارگاه‌های این دانشگاه به امکانات مورد نیاز خبر داد و افزود: براساس ظرفیت‌های استان بوشهر رشته‌های این دانشگاه تدوین و عملیاتی شده که  امسال چهار رشته مکانیک خودرو، عمرانی، کامپیوتر و طراحی دوخت بر رشته‌های این دانشگاه افزوده شده است.

وی با تاکید بر تعامل صنعت با دانشگاه بیان کرد: سومین دانشکده  فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برای پرورش نیروهای مورد نیاز صنایع نفت و گاز در جوار تاسیسات پارس جنوبی تاسیس می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تخصیص اعتبارات خبرداد و بیان کرد: اعتبارات این دانشگاه امسال 10 میلیارد تومان است که 50 درصد آن از اعتبارات ملی و مابقی از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود.

منصوری‌نصب اقتصاد کرانه‌ای را یکی از ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر دانست و افزود: همایش اقتصاد کرانه‌ای از سوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در سطح ملی امسال برگزار می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر