کد خبر : 18991

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در بوشهر گفت

قوای سه‌گانه باید پاسخگوی مردم باشند

قوای سه‌گانه باید پاسخگوی مردم باشند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: قوه مجریه، قضائیه و مقننه باید پاسخگوی مشکلات مردم باشند و نباید این پاسخگویی به رهبر انقلاب کشانده شود.

به گزارش بوشهر24، حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر یکشنبه در همایش ارتقاء سلامت اجتماعی و اداری در سایه امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه سفارش ولایت اصل بر وحدت و انسجام است اظهار داشت: بالاترین معروف در کشور تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی و بالاترین نهی از منکر برخورد با متخلفان و اختلاس کنندگان است.

وی با تاکید بر برخورد با متخلفان افزود: با کسانیکه  ناجوانمردانه اختلاس می‌کنند و خون شهداء را پایمال می‌کند به عنوان منکران جامعه باید بدون اغماض با آنان برخورد قاطع شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرق نمی‌کند که طرف نماینده، یا مدیر یا آقازاده باشد باید با هرکس اختلاس کرد بدون اغماض برخورد قاطع شود.

حاجی‌‌بابایی با تاکید بر تقویت اتحاد و انسجام در جامعه گفت: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگر نیاز به اتحاد و همدلی است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در کنار تحریم‌های خارجی برخی تحریم‌های داخلی وجود دارد خاطر نشان کرد:  تحریم‌‌های داخلی در اثر سوء مدیریت‌ها رقم می‌خورد که در این عرصه کشور به‌خوبی مدیریت نشده است.

وی با انتقاد از ثبت سفارش‌ها بیان کرد: هنوز 2 ماه از پرداخت دلار 4200 تومانی دولتی نگذشته بود که 33 میلیارد دلار ثبت سفارش کالا شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه اگر مجلس و نظام ورود نکرده بود همه 33 میلیارد دلار را برخی سودجویان برده بودند خاطر نشان کرد: با ورود مجلس 11 میلیارد و 300 میلیون دلار آن گرفته شد که در این رابطه مجلس درخواست  ارائه لیست دریافت کنندگان  این ارزها  شد ولی تنها لیست مربوط به 2 میلیارد و 300 میلیون دلار دریافتی از سوی مجلس ارائه شد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: چطور می‌شود مسئولی 260 میلیون دلار تنها به یک نفر می‌دهد تا وی آن را با قیمت 100 تا 120 هزار ریال بفروشد و کالایی وارد نکند.

حاجی‌بابایی کل یارانه پرداختی سالانه در کشور را 410 هزار میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: 11 میلیارد و 300 میلیون دلار دولتی دریافت شده با  قیمت هر دلار 10 هزار تومان معادل یک و نیم برابر یارانه پرداختی به مردم است.

نماینده مردم همدان در مجلس بیان کرد: برای پرداخت نکردن یارانه روی به مراجع تقلید آورده شده ولی چطور ظرف 2 ماه  1.5 برابر یارانه‌ها به میزان 600 هزار میلیارد ریال به جیب عده‌ای خاص واریز شده است.

وی با بیان اینکه تخلف‌های یاد شده سبب رسوخ در اقتصاد شد گفت: این تخلفات بخشی را به سمت و سوی اشرافی‌گری برد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه با تمام قدرت و توان به پیروی از رهبر معظم انقلاب از دولت دفاع  شده است افزود: ولی با این وجود نقد، سوال و استیضاح همگی بدون کوچک‌ترین نگاه کینه توزانه رقم می‌خورد.

حاجی‌بابایی با اشاره به طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس خاطر نشان کرد: در سوال از رئیس جمهور در مجلس  تلاش شد از حاشیه و درگیری پرهیز شود.

وی با بیان اینکه مجلس، دولت و دستگاه قضا باید پاسخگویی شرایط کنونی کشورباشند گفت: قوه مجریه، قضاییه و مقننه باید پاسخگوی مشکلات مردم باشند و نباید این پاسخگویی به رهبر معظم انقلاب کشانده شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شرایط کشور را همانند عملیات فتح المبین  دانست و تصریح کرد: روسای سه قوه همگی فرماندهان عملیات هستند و نخستین کسانی که در این شرایط باید به روی مین بروند فرماندهان هستند.

حاجی بابایی با بیان اینکه مردم بالاترین تبعیت از رهبر معظم انقلاب دارند تاکید کرد:  مردم بالاترین نهی از منکری که طلب می‌کنند برخورد با کسانی است که به‌صورت ناجوانمردانه و با کمال پررویی با اختلاس‌های خود نظام را زیر فشار قرار داده و به راحتی از روی خون شهدا عبور می‌کنند.

وی افزود: در کشور هزاران مدیر صادقانه کار می‌کنند ولی برخی همه عملکردها را زیر سوال می‌برند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر حمایت از دولت بیان کرد:رئیس جمهور باید بداند نسخه تیم اقتصادی وی شفا بخش نبوده و این بدین منزله است که تیم اقتصادی یا نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد برای مشکلات راه حل پیدا کند.

وی با انتقاد به مسئولیت سپاری به رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: وقتی یکی از ریاست بانک مرکزی  کنار گذاشته می‌شود به کار گماردن وی در بخشی دیگر به منزله پاشیدن نمک به روی زخم مردم است.

حاجی بابایی با بیان اینکه اکنون کشور نیاز به تفکر انقلابی  داردگفت: در شرایط امروزی با توسل به قرآن، کربلا، عاشورا، نهج‌البلاغه می‌توان مردم را نجات داد و مشکلات آنها را حل کرد.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور امریکا پررو شده است تصریح کرد: ایران با پررو کردن ترامپ و اوباما کار دست خود داده است چراکه  از جایی ضربه خوردیم که برای 2 روز دنیای خود ترامپ و اوباما را پررو کردیم.

وی، یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران را  انرژی هسته‌ای دانست و افزود: ترامپ عقیده دارد وقتی اوباما با زبان نرم برخی امتیازها را از ایران گرفته خودش نیز با تفکر مبنی بر قدرت می‌تواند امتیازهای بیشتری از ایران بگیرد و جمهوری اسلامی را به عقب برگرداند.

وی گفت: آمریکایی‌ها اعتقاد دارند در سری قبل که تاسیسات هسته‌ای ایران را بتن ریختند این بار باید هرگونه غنی سازی توسط ایران را ممنوع کنند. /تسنیم

ارسال نظر