کد خبر : 18992

فرمانده حوزه بسیج دانش‌آموزی بوشهر در همایش «احلی من العسل» گفت

دفاع مقدس نوجوانان و جوانان در عرصه کنونی جهاد علمی و اقتصادی است

دفاع مقدس نوجوانان و جوانان در عرصه کنونی جهاد علمی و اقتصادی است

فرمانده حوزه بسیج دانش‌آموزی بوشهر در همایش «احلی من العسل» آشنایی دانش‌آموزان نوجوان با مقام حضرت قاسم(ع) را هدف از برگزاری این همایش دانست و گفت: دفاع مقدس نوجوانان و جوانان در عرصه کنونی جهاد علمی و اقتصادی است.

در ششمین روز از ماه محرم و در آستانه شب هفتم که به نام حضرت قاسم بن‌الحسن(ع) نوجوان شهید دشت کربلا نامگذاری شده، بعدازظهر امروز چهارمین همایش «احلی من العسل» در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد.

این همایش که از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه و با مشارکت سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه مالک اشتر  و اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر برگزار شد 3 هزار نوجوان بوشهری ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند.

 معاون حوزه علمیه استان بوشهر در این همایش با بیان اینکه حضرت قاسم(ع) تربیت یافته مکتب حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود اظهار داشت: امروز شاهد رویش‌های نسل انقلاب برای مانایی انقلاب اسلامی، دفاع از حریم ولایت فقیه و مرزهای سرزمینی هستیم و جوانان و نوجوانان کشورمان برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی ایستادگی و دفاع می‌کنند.

فرمانده حوزه بسیج دانش‌آموزی بوشهر هم هدف از برگزاری این همایش را آشنایی دانش‌آموزان نوجوان با مقام حضرت قاسم(ع) و رشادت‌های این شهید والامقام در صحنه نبرد برابر دشمنان دین خدا عنوان کرد.

وی با تاکید بر نقش مهم دانش‌موزان در این عرصه زمانی بیان کرد:دفاع مقدس نوجوانان و جوانان در عرصه کنونی جهاد علمی و اقتصادی است.

دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این همایش هم پیروی از خدا و مکتب اهل بیت(ع) را مسیری برای رسیدن به سعادت دانستند و تأکید کردند که مبارزه‌ امروز ما جهاد علمی و اقتصادی است.

در این آئین نوجوانان بسیجی حوزه‌های مقاومت بسیج شهدای هسته‌ای، کربلا، قدس و محمد رسول‌الله(ص) در سوگواره شهادت حضرت قاسم(ع) عزاداری و سینه‌زنی کردند. /تسنیم

ارسال نظر