کد خبر : 18993

رئیس اداره ایتام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت

۵۵ میلیارد ریال به ایتام استان بوشهر پرداخت شد

 ۵۵ میلیارد ریال به ایتام استان بوشهر پرداخت شد

رئیس اداره ایتام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه حامیان ایتام نقش مهمی در تامین مایحتاج کودکان بی‌سرپرست دارند گفت: در نیمه نخست امسال حامیان ۵۵ میلیارد ریال به فرزندان معنوی خود پرداخت کردند.

به گزارش بوشهر24، محمد مهدی ملاکی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام با هدف حمایت از کودکان بی سرپرست و نیازمند اجرا می‌شود، اظهار داشت: این طرح انسان دوستانه از موفق‌ترین طرح‌های کمیته امداد است که در آن حامیان نیکوکار، حمایت از یک یا چند فرزند یتیم و غیر یتیم را بر عهده می‌گیرند و ماهانه مبلغی را به حساب آنها واریز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه  9 هزار و 358 حامی خدمات لازم را به ایتام ارائه می‌کنند گفت:  9 هزار و 358  حامی فعال و نیمه فعال تاکنون در سراسر استان بوشهر با ایتام و کمیته امداد همکاری می‌کنند و تا 15 شهریور حدود 55 میلیارد ریال برای تعداد شش‌هزار و 166  فرزند معنوی ایتام و محسنین کمک کرده‌اند.

رئیس اداره ایتام کمیته امداد استان با تاکید بر ساخت سرپناه ویژه مددجویان بیان کرد: از 1000 واحد مسکن مددجویی موضوع تفاهم‌نامه کمیته امداد با سپاه امام صادق (ع)، منطقه دوم دریایی سپاه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سهم مسکن روستایی در منطقه آبپخش 27 مسکن بوده که تاکنون 25 مورد تشکیل پرونده شده و برای ساخت 22 مسکن آن  4میلیون 200 هزار تومانی توسط بستگان نزدیک مددجو، حامیان و نیک اندیشان و خیران تامین شده است.

ملاکی با اشاره به اینکه 50 درصد هزینه ساخت این واحدها کمیته و مابقی دیگر ارگان‌ها و خیران پرداخت می‌کنند خاطر نشان کرد: ساخت یک‌هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر  در شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای واحدهای مسکونی به همراه تامین جهیزیه نوعروسان  5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص می‌یابد. /تسنیم

ارسال نظر