کد خبر : 18994

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای بوشهر گفت

ایجاد منطقه آزاد بوشهر بدون زیرساخت‌های لازم به سود مردم نیست

ایجاد منطقه آزاد بوشهر بدون زیرساخت‌های لازم به سود مردم نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای بوشهر گفت: منطقه آزاد بوشهر بدون داشتن زیر ساخت‌های منطبق بر استاندارهای لازم و در این برهه زمانی به سود مردم بوشهر نیست.

به گزارش بوشهر24، طاهره شمشیری صبح امروزدر جلسه علنی شورای شهر بوشهر با اشاره به تصویب بندر آزاد بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با بررسی وضعیت و عملکرد مناطق آزاد کشور نشان می‌دهد که این مناطق از زمان تأسیس تاکنون، بیش از آنکه در خدمت تولید و صادرات باشد، به تسهیل واردات دامن زده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر در سالهای 75 و 76 که زمان رونق اقتصادی و شکوفایی بندر بوشهر بود این امر اتفاق می‌افتاد شاهد توسعه‌ای چشمگیر در بوشهر بودیم اما امروز صرفا با اعلام خبر بندر آزاد شدن بوشهر شاهد گرانی یکباره زمین و املاک در شهر بوشهر هستیم که تاثیر مستقیم بر زندگی مردم داشته است.

عضو شورای شهر بوشهر با تاکید بر نبودزیرساخت‌های لازم برای ایجاد بندر آزاد در بوشهر تصریح کرد: منطقه آزاد بوشهر بدون داشتن زیر ساخت‌های منطبق بر استاندارهای لازم و در این برهه زمانی به سود مردم بوشهر نیست.

وی، بیان کرد: با توجه به تجربه تقریبا ناموفق سایر مناطق آزاد در کشور، تصویب منطقه آزاد بوشهر عین بی تدبیری و اجحاف به مردم این شهر است.

شمشیری با اشاره به ایجاد فرصت برای سوء استفاده کنندگان در تصویب بندر آزاد بوشهر گفت: عده‌ای سود جو قبل از تصویب بندر آزاد بوشهر زمین‌ها و سوله‌ها خریداری کرده‌اند و امروز شاهدیم که قیمت زمین و املاک به یکباره در شهر بوشهر افزایش چند برابری یافته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای بوشهر تصریح کرد: با این شرایط بندر آزاد شدن بوشهر زندگی را برای خانوارهای کم در آمد و متوسط خیلی سخت و یا حتی غیر قابل تحمل می‌کند و مردم جیب‌شان طاقت و تحمل افزایش قیمت مسکن و اجاره آن را ندارد.

وی با بیان اینکه با این شرایط تبعید اجباری ساکنان کم‌درآمد بومی این مناطق به حاشیه‌ها رخ می‌دهد افزود: هر‌ کسی که توان مالی لازم را برای ادامه زندگی در مناطق شهری ندارد، باید جای دیگری را برای ادامه حیات پیدا کند که باید مسئولان با درک شرایط، تدبیری بیاندیشند و ازتبعات ناگوار احتمالی جلوگیری کنند. /تسنیم

ارسال نظر