کد خبر : 18999

آیت الله صفایی بوشهری در نشست شورای فرهنگ عمومی استان گفتند

ضرورت ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بوشهر

ضرورت ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به حضور همه جانبه استان بوشهر در 8 سال دفاع مقدس گفت: ایجاد موزه دفاع مقدس در این استان ضروری است.

به گزارش بوشهر24، آیت الله صفایی بوشهری در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: استان بوشهر دارای سابقه درخشانی در دوران دفاع مقدس بوده و در نبردهای هوایی، دریایی و زمینی حضوری همه جانبه داشته است.

وی راه اندازی موزه دفاع مقدس در استان بوشهر را ضروری دانست و افزود: هدف از ایجاد این موزه انعکاس رشادت ها و دلیرمردی‌های مردم این استان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر همچنین بر تکریم حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس در جهت ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه تاکید کرد.

وی با اشاره جنگ اقتصادی دشمنان علیه جمهوری اسلامی تصریح کرد: تنها راه عبور از این مشکلات مقاومت حماسی با تکیه بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.

آیت الله صفایی بوشهری همچنین خواستار کمک نهادهای حمایتی و مردم نیکوکار به خانواده های نیازمند در آستانه سال تحصیلی جدید شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر هم با تاکید بر اینکه در سند جامع فرهنگی استان بوشهر همه عناصر سازنده فرهنگ باید دیده شود افزود: ساخت جامعه ایی سعادتمند مبتنی بر ارزش های فرهنگی منبعث از ارزش های ملی و دینی نیازمند کمک و پشتیبانی همه برنامه ریزان فرهنگی است.

مجید خورشید بر ارتقای فرهنگ مدارا و نشاط اجتماعی به عنوان دغدغه و نیاز آحاد جامعه تاکید و تصریح کرد: فاصله گرفتن از آسیب های اجتماعی نیازمند پیش بینی های لازم سند جامع برای مقابله با عناصر آسیب زا است. /خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر