کد خبر : 19004

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت

۴۰۲ باشگاه کتابخوانی در شهرستان دشتی راه اندازی شده است

۴۰۲ باشگاه کتابخوانی در شهرستان دشتی راه اندازی شده است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: اکنون ۴۰۲ باشگاه کتابخوانی در این شهرستان راه اندازی شده است که در استان بوشهر و کشور رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بوشهر24، حمید زارعی روز دوشنبه درآیین گشایش کارگاه آموزشی مربیان باشگاه‌های کتابخوانی شهرستان دشتی افزود: با همکاری خوب مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تاکنون ٤٠٢ باشگاه کتابخوانی در شهرستان تشکیل شده و بسیاری از توفیقات دشتی در حوزه کتابخوانی نتیجه عملکرد این باشگاه‌ها است.

وی اضافه کرد: باشگاه‌های کتابخوانی بهانه‌ای است تا علاوه بر علاقه مندی کودکان و نوجوانان به مطالعه , مطالبه و پرسش گری، اعتماد به نفس و افزایش قدرت بیان و فرهنگ مشارکت را در آن‌ها نهادینه کنیم.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید شرط حمایت ما تشکیل و ثبت باشگاه‌های کتابخوانی خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش دشتی گفت: از اقدامات سازنده در این شهرستان ایجاد باشگاه‌های کتابخوانی است که در سال ۱۳۹۵ خورموج شهر برتر باشگاه‌های کتابخوانی کشور شد.

احمد طیبیان مجرد افزود: چند سالی است که با مشارکت ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اقدامات خوبی صورت گرفته و موجب موفقیت‌ها و افتخارات مهم برای شهرستان شده است.

وی افزود: یکی از این اقدامات سازنده ایجاد باشگاه‌های کتابخوانی بود که در سال ۱۳۹۵ خورموج شهر برتر باشگاه‌های کتابخوانی کشور شد.

طیبیان مجرد ادامه داد: دانش آموزان شهرستان دشتی دارای توانمندی و استعداد‌های بالایی هستند و اگر معلمان بخوبی این استعداد‌ها را شناسایی و راهبری کنند توفیقات آن‌ها بیش از پیش خواهد شد.

وی بیان کرد: برای ایجاد هر حرکتی نیاز به همدلی و مشارکت همه دستگاه‌ها و مسئولان است و افتخاراتی که در زمینه کتابخوانی برای شهرستان حاصل شده نتیجه همگرایی و همدلی ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

طیبیان مجرد اضافه کرد: افزایش همکاری و مشارکت نهاد‌های مختلف دولتی و غیر دولتی در حوزه کتاب منجر به توفیقات بیشتری برای شهرستان خواهد شد.

مدرس این کارگاه نیز اظهارداشت: فراهم آوردن فضا و امکان مطالعه در ساعات درسی یکی از کار‌هایی است که به ترویج کتابخوانی کمک خواهد کرد.

ابراهیم ابراهیمی ادامه داد: یکی مربی باشگاه کتابخوانی باید عاشق کتاب باشد و زنگ‌های انشا و هنر بهترین ساعاتی است که معلم می‌تواند در آن فعالیت کتابخوانی داشته باشد.

وی بیان کرد: بچه‌ها به خاطر روحیه کنجکاو و خلاق خود به پژوهش علاقه‌مند هستند و از این کنجکاوی می‌توان برای نزدیکی آن‌ها به کتاب استفاده کرد. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر