کد خبر : 19014

در شب تاسوعای حسینی

عشق و ارادت بوشهری‌ها به اهل بیت(ع) در تاسوعای حسینی تجلی یافت

عشق و ارادت بوشهری‌ها به اهل بیت(ع) در تاسوعای حسینی تجلی یافت

استان بوشهر در تاسوعای حسینی یکپارچه سوگوار و عزادار بوشهر است و مردم ولایت‌مدار این استان با برپایی مراسم سینه‌زنی، سنج، دمام و زنجیرزنی عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت(ع) نشان دادند.

تاسوعای حسینی استان بوشهر یکپارچه عزادار و سوگوار است و شب گذشته و صبح امروز صدای سینه‌زنی سنتی، زنجیر، سنج و دمام‌زنی مردم ولایت‌مدار این استان در تمام نقاط به گوش می‌رسد.

همه تکایا و مساجد، حسینیه‌ها و کوچه و خیابانهای شهرها و روستاهای استان بوشهر تا پاسی از شب شاهد ضجه‌ها و گریه‌ها و طنین صدای لبیک یا حسین (ع) لبیک یا ابالفضل (ع) عزاداران حسینی بود و عزاداران جلوه خاصی از عشق و ارادت و دلدادگی به سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش را به نمایش گذاشتند .

ارادتمندان  ائمه اطهار(ع) و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در شب تاسوعای حسینی تا واپسین ساعات با حضور در مراسم سوگواری به عزاداری پرداختند و صبح امروز نیز دسته‌های سینه‌زن و زنجیر‌زن به یاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و دیگر شهدای کربلا با تجمع در مصلی جمعه در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش  عزاداری می‌کنند.

هیئت‌های عزاداری استان بوشهر در قالب گروه‌های سینه زن و سنج و دمام‌زن در شب و روز تاسوعا با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها و بقاع متبرکه به یاد برادر وفادار حضرت سیدالشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) بر سر و سینه زدند.

تجمع عظیم تاسوعائیان از دیگر برنامه‌های مردم ولایت مدار بوشهر است تا به این طریق عشق  و ارادت خود  را به خاندان ائمه اطهار(ع) و شهدای دشت کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش نشان دهند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی بوشهر از برپایی تجمع بزرگ  عزاداران حسینی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی تجمع بزرگ عزاداران در تمامی شهرهای این استان برگزار می‌شود.

سیدناصر فاطمی با بیان اینکه تجمع هیئت‌های عزاداری در شهر بوشهر در تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌شود افزود: تجمع بزرگ تاسوعائیان  و عزاداران حسینی در مصلای جمعه برگزار می‌شود.

وی از حرکت عزاداران حسینی در روز عاشورا از میدان قدس تا مصلی و با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر عاشورا به امامت آیت‌الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  خبرداد. /تسنیم

ارسال نظر