کد خبر : 19032

در شب شام غریبان

عشق و ارادت بوشهری ها به اهل بیت در شب شام غریبان

عشق و ارادت بوشهری ها به اهل بیت در شب شام غریبان

عزاداران حسینی در سراسر استان بوشهر با حضور پرشور خود در مراسم شب شام غریبان سالار شهیدان، عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت (ع) نشان دادند.

به گزارش بوشهر24،  امشب عزاداران حسینی در سراسر استان در شب شام غریبان امام حسین(ع) با حضور پرشور خود و روشن کردن شمع، عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت (ع) نشان دادند. در شبی که رزم تمام شد، واقعه عاشورا رخ داده، تنِ حسین و یارانش در میانه میدان افتاده است. دیگر صدای نمی آید، حتی صدای مناجات حسین. 

آفتاب غروب کرده است، شام غریبان فرزندان و یاران حسین آغاز شده است.

 

 

 مردم استان بوشهر در شام غریبان همانند سال‌های گذشته گردهم آمدند و در شام غریبان بدن‌های بی‌سر در کربلا یکصدا ناله سر دادند؛ «شام غریبان سحر ندارد، امشب رقیه پدر ندارد»

 

امشب، در شام غریبان اهالی خیمه امام مظلوم، در شبی که حرم بی‌محرم مانده و حرامیان چشم عباس(ع) را دور دیده‌اند، غم سراسر بوشهر را درنوردیده! فردا زنان و کودکان حرم اباعبدالله الحسین (ع) در سایه سنگین هزاران چشم نامحرم به اسارت برده می‌شود.

نوای «مظلوم حسین جان» از زبان مردم نمی‌افتد، امشب شب دختران دامن آتش گرفته‌ای‌ است که چون شهاب در تاریکی بیابان کربلا به این طرف و آن طرف می‌دوند و به جای شمع بر مزار شهیدان کربلا می‌سوزند.

 

امشب شب تنهایی زینب (س) در هجوم تازیانه‌هاست و اضطراب گم کردن کودکان به امانت گذاشته شده نزد او، امشب شب بستن دست‌های رباب است تا گهواره خالی علی‌اصغر را بیشتر از این تاب ندهد.

سوگواران حسینی در استان بوشهر که تا غروب عاشورا به عزاداری مشغول بودند، شامگاه عاشورا با افروختن شمع  همراه با نوای حزن انگیز « امشب شام غریبان است جسم حسین عریان اندر بیابان است» در جای جای استان بوشهر مراسم شام غریبان برگزار کردند.

 

مراسم شام غریبان در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر با حضور سوگواران حسینی در گلزار شهدا، امام‌زاده‌ها، تکایا، مساجد و حسینیه‌ها در شب عاشورای حسینی برگزار شد و سوگواران در عزای پیشوای سوم شیعیان و یاران با وفایش، واقعه جانسوز کربلا و مصایب حضرت زینب (س) شمع روشن کردند. /خبرگزاری فارس

ارسال نظر