کد خبر : 19034

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت

بازسازی عملیات ثامن‌الائمه (ع) در بوشهر

بازسازی عملیات ثامن‌الائمه (ع) در بوشهر

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس برای تبیین نقش رزمندگان استان بوشهر در عملیات ثامن‌الائمه (ع) این عملیات با همکاری بسیجیان و هنرمندان بازسازی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، سردار غلامعلی کفاش ، شعار برنامه هفته دفاع مقدس در بوشهر را «ما توانستیم» دانست و اظهار داشت: نشان دادن توانمندی و اقتدار نیرو‌های مسلح با حضور فعال نیرو‌های ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج در رژه، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در موزه دریانوردی، گلباران و غباررویی قبور مطهر شهدا در سراسر استان از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر است.

وی برگزاری مراسم روز سرباز با محوریت سپاه استان و تجلیل از سربازان نمونه نیرو‌های مسلح، اجرای مسابقات فرهنگی ورزشی با محوریت دفاع مقدس توسط ادارات و سازمان‌ها را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بوشهر از بازسازی عملیات ثامن الائمه در بوشهر خبر داد و گفت: شکست حصر آبادان یادآور عملیات غرورآفرین ثامن الائمه در پنجم مهرماه سال ۱۳۶۰ است که در راستای تبیین نقش رزمندگان استان بوشهر در عملیات ثامن‌الائمه (ع) این عملیات با همکاری بسیجیان و هنرمندان همزمان با هفته دفاع مقدس بازسازی و به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰۰ برنامه توسط ارتش، سپاه نیروی انتظامی و ادارات در هفته دفاع مقدس در استان اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: برگزاری آئین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، رژه نیرو‌های مسلح، برگزاری برنامه‌های متنوع با هدف تبیین ارزش‌های دینی و سبک زندگی اسلامی و تجلیل از رزمندگان ۸ سال دفع مقدس از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته دفاع مقدس است.

کفاش از آمادگی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بوشهر برای ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بوشهر خبر داد و گفت: در راستای تبیین جایگاه شهدا و ایثارگران و جانبازان ایجاد موزه دفاع مقدس امری مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر تنها استانی است که از موزه دفاع مقدس بی‌بهره است افزود: استان بوشهر به عنوان استانی شهید پرور و با داشتن سردارانی مبارز همچون رئیسعلی دلواری، شهید مهدوی و سرداران هشت سال دفاع مقدس از داشتن موزه‌ای به نام موزه دفاع مقدس محروم است و در بین استان‌های کشور این استان تنها بوشهر است که موزه دفاع مقدس ندارد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بوشهر افزود: حدود ۱۰ سال است با مسئولان استان برای انجام این مهم اقدامات لازم صورت گرفته، اما تاکنون بی نتیجه بوده است.

وی با بیان اینکه شش نقطه در برای احداث موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده گفت: این موزه می‌تواند شامل گالری‌های مختلف همچون سینما، فضای سبز، موزه و نمایشگاه دفاع مقدس باشد. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر