کد خبر : 19049

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت

۲۳۰ هزار دانش‌آموز استان بوشهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند

 ۲۳۰ هزار دانش‌آموز استان بوشهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه ۲۳۰ هزار دانش آموز استان بوشهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند گفت: جشن شکوفه‌ها و غنچه‌‌ها دانش آموزان کلاس اول ابتدایی سراسر استان بوشهر با حضور ۲۳ هزار دانش‌آموز برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24، محمود قاسمی با اشاره به اینکه  230 هزار دانش آموز  استان بوشهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند اظهار داشت: از این تعداد دانش‌آموز 130 هزار نفر آنان در مقطع ابتدایی اول تا ششم قرار دارند.

وی از آغاز سال تحصیلی کلاس اولی‌ها در 31 شهریور خبر داد و بیان کرد: در این روز همزمان با سراسر کشور جشن شکوفه‌ها و غنچه‌‌ها  با حضور 23 هزار دانش‌آموز کلاس اولی استان بوشهر برگزار می‌شود که تعداد دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی نسبت به سال قبل 2هزار نفر افزایش یافته است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر به دانش‌آموزان پیش دبستانی پرداخت و بیان کرد: در سال تحصیلی جدید 30 هزار دانش آموز پیش دبستانی به کلاس‌های درس هدایت می‌شوند.

قاسمی به وضعیت کادر آموزشی در مدارس ابتدایی پرداخت و بیان کرد: امروز در آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها هیچ کلاس درسی بدون معلم نیست.

وی کمبود نیرو و کامل نبودن کادر آموزشی در مقطع ابتدایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بیشتر مشکلات  این مقطع تحصیلی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان است که تلاش می‌شود با بکارگیری نیروهای حق‌التدریسی، نوبت دوم و خرید  خدمت آموزشی کمبودها جبران شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امسال حدود 390 کلاس به مدارس افزوده شده و مشکلات تمام کلاس‌های استان بوشهر برای آغاز تعلیم و تربیت برطرف شده است.

وی با بیان اینکه مدارسی با دو دانش‌آموز در سال جدید در شهرستان جم وجود دارد  تصریح کرد: برای دو دانش‌آموز روستایی در منطقه جم مدیرآموزگار پیش بینی شده تا مسئله آموزش با مشکل مواجه نشود. /تسنیم

ارسال نظر