کد خبر : 19050

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی گفت

حکم و قطع ید زندانی در خورموج کذب است

حکم و قطع ید زندانی در خورموج کذب است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی گفت: حکم و قطع ید زندانی در خورموج و دستگیری باند اسکناس جعلی منتشرشده در فضای مجازی کذب است.

به گزارش بوشهر24، عباس حمادپور اظهار داشت: در چند هفته گذشته خبر اجرای حکم و قطع ید یک نفر زندانی در زندان محمدآباد خورموج و دستگیری باند اسکناس جعلی در فضای مجازی منتشرشده است که کاملاً کذب است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی با تاکید بر برخورد قضایی با شایعه‌پراکنی در فضای مجازی گفت: رسیدگی به این موضوع در دستور کار ویژه حفاظت‌واطلاعات دادگستری استان بوشهر و پلیس فتا قرارگرفته است و با مخلان نظم و امنیت روانی و جامعه عوامل شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی در فضای مجازی برخورد جدی می‌شود.

وی با بیان اینکه سوءاستفاده کنندگان در فضای مجازی با شایعه‌پراکنی سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند افزود: این در حالی است که شایعه‌پراکنی در فضای مجازی دست‌به‌دست در حال افزایش است بر این اساس دستگاه قضایی با هشدار به افرادی که زمینه بروز تنش را از طریق فضای مجازی فراهم می‌کنند، نسبت به برخورد قضایی با افراد خاطی تأکید می‌کند.

حمادپور تأکید کرد: تعد‌ادی از صاحبان کانال‌های تلگرامی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان‌ اقدام به ترویج شایعاتی در خصوص خبرهای غیرواقعی می‌کنند که هیچ‌کدام واقعیت نداشته‌ و منجر به ایجاد نگرانی و اضطراب در مردم می‌شود دادستانی نیز به صورت خاص و ویژه به‌شدت با این شایعه‌پراکنان برخورد می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دشتی بیان کرد: فضای مجازی پدیده نوظهوری در جامعه ماست و ‌ فرهنگ‌سازی و آموزش‌های کافی در این زمینه اتفاق نیفتاده است به همین سبب دادستانی با همکاری پلیس فتا و رصد مطالب منتشرشده در فضای مجازی در صورت مشاهده تخلف و جرم در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی لازم می‌کند.

وی تصریح کرد: پلیس فتا با رصد شبکه‌های اجتماعی، افرادی را که مرتکب جرائم شایعات در فضای مجازی می‌شوند را به دستگاه قضایی معرفی می‌کند.

حماد پور بیان کرد: با افرادی که به ترویج شایعه، تهمت، انتشار تخریب شخصیت‌ها و کلاه‌برداری می‌پردازند برخورد و به آن‌ها اخطار دهد که دست از انتشار خبرهای جعلی بردارند و از کاربران فضای مجازی نیز خواست تا نسبت به انتشار چنین شایعاتی جدا خودداری و خبرها را از خبرگزاری رسمی پیگیری کند.

رئیس اداره زندان شهرستان دشتی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرستان دشتی گفت: خبر اجرای حکم و قطع ید یک نفر زندانی در زندان محمدآباد خورموج که در فضای مجازی منتشرشده است، تکذیب می‌شود.

  دادور آزادی نژادخاطر نشان کرد: چندی است خبری با مضمون: قطع دست و پای یک نفر بنام هادی، خ متهم به 33 سرقت  منزل مسکونی در زندان محمدآباد شهر خورموج در فضای مجازی حال انتشار است که

در این خصوص اعلام می‌کنم هیچ متهمی با مشخصات اعلامی در شایعه مذکور در زندان شهرستان دشتی (خورموج) وجود نداشته و از بدو تأسیس و راه‌اندازی این زندان تاکنون نیز چنین حکمی با این محتوا (قطع ید) اجرانشده است و خبر موصوف از پایه کذب بوده و صحت ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرستان دشتی بیان کرد: دریکی دو هفته گذشته خبرهای مربوط به شهرستان دشتی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود که کذب محض است.

سرهنگ جهانبخش صیادی خاطرنشان کرد:  دوخبر در فضای مجازی که یکی خبر دستگیری باند پنج‌نفره چاپ اسکناس در خورموج و دیگری، قطع دست و پای یک نفر بنام هادی، خ متهم به 33 سرقت  منزل مسکونی در زندان محمدآباد شهر خورموج بود که هر دو کذب است.

وی افزود: به دستور دادستان عمومی و انقلاب پلیس فتا به جد در حال پیگیری است و رصد شبکه‌های اجتماعی و افرادی که مرتکب جرائم و اقدام به شایعات در فضای مجازی شده‌اند در حال شناسایی این افراد هستند.

صیادی تأکید کرد: مردم خبرهای خود را از طریق خبرگزاری‌های رسانه ملی و رسمی کشور پیگیری نمایند. /تسنیم

ارسال نظر