کد خبر : 19053

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت

همه هزینه‌های مجالس حسینی مردمی است/ یک ریال هم از دولت نمی‌گیریم

همه هزینه‌های مجالس حسینی مردمی است/ یک ریال هم از دولت نمی‌گیریم

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: همه هزینه‌های مراسم و برنامه‌های عزاداری محرم و صفر را مردم تامین می‌کنند و در این زمینه هیچ کمکی از دولت دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش بوشهر24، نوشاد نوشادی در واکنش به برخی حاشیه‌سازی و شایعه‌پراکنی‌ها در مورد هزینه‌های مراسم و برنامه‌های عزاداری ماه محرم اظهار داشت: مردم مسلمان ایران اسلامی همواره عشق و ارادت قلبی به ائمه اطهار(ع) داشته‌اند و هیچ اتفاقی نمی‌تواند این عشق و ارادت را کاهش دهد.

وی اضافه کرد: از گذشته تا امروز محافل عزاداری سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش همواره به صورت مردمی و با هزینه‌های مردم و با مدیریت و مشارکت و حضور مردم برگزار شده است و در آینده نیز چنین خواهد بود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور تصریح کرد:‌ برخی افراد شایعاتی می‌سازند که این هزینه‌ها توسط دولت تامین می‌شود ولی با صراحت اعلام می‌کنیم که دولت یک ریال هم برای برگزاری این مراسم و برنامه‌ها پرداخت نمی‌کند.

وی ادامه داد: مردم بر اساس عشق و ارادت و علاقه قلبی خود میزبان مراسم و برنامه‌های مختلف عزاداری در نقاط مختلف کشور هستند و رمز ماندگاری برنامه‌های حسینی نیز همین است که برنامه‌ها به صورت مردم‌محور برگزار می‌شود.

نوشادی خاطرنشان کرد: همه هزینه‌های مراسم و برنامه‌های عزاداری محرم و صفر را مردم تامین می‌کنند و در این زمینه طی این سال‌ها هیچ کمکی از دولت دریافت نکرده‌ایم.

وی با تقدیر از مردم در سراسر کشور برای حضور در مراسم و برنامه‌ها و برگزاری باشکوه و باکیفیت برنامه‌های دهه اول محرم، اضافه کرد: در حالی که مردم با مشکلاتی در زمینه اقتصادی و معیشتی روبرو هستند ولی حضوری گسترده و پرشور در مراسم ماه محرم داشته‌اند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور تاکید کرد: این آئین و عزاداری‌ها از گذشته تا به امروز مردمی بوده است و در زمان رژیم پهلوی هم مردم این مراسم را اداره و هزینه‌ها را تامین می‌کردند و اکنون نیز اینگونه است.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد دنبال جنگ روانی هستند و تهمت‌هایی را به هیئت‌های مذهبی و مداحان می‌زنند، افزود: اغلب مداحان هیچ پولی دریافت نمی‌کنند و برخی مداحان هم که هدیه‌ای را دریافت می‌کنند، مبالغ بسیار کمی می‌گیرند ولی مورد بیشترین هجمه‌ها قرار می‌گیرند. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر