کد خبر : 19057

عضو هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ایران گفت

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر ثبت بین‌المللی شد

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر ثبت بین‌المللی شد

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان دومین موزه پزشکی کشور در شورای بین‌المللی موزه‌ها ثبت شد.

به گزارش بوشهر24، عضو هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ایران گفت: موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر در شورای بین‌المللی موزه‌ها به‌عنوان دومین موزه پزشکی کشور به ثبت رسید.

فاطمه احمدی اضافه کرد: این موزه که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است به‌عنوان هفتمین موزه دانشگاهی کشور در شورای بین‌المللی موزه‌ها به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت موزه‌های دانشگاهی در جامعه، افزود: برای ثبت موزه در شورای بین‌المللی موزه‌ها دارابودن چارت سازمانی دریکی از دانشگاه‌ها و اخذ مجوزهای لازم از اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری الزامی است.

عضو هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ایران ادامه داد: این موزه با ارزش شرایط لازم را داشت و با پیگیری‌های انجام‌گرفته از طرف مسئولان موزه این مهم در مدت‌زمان کوتاهی صورت گرفت.

احمدی تصریح کرد: پیش‌ازاین موزه ملی تاریخ پزشکی، موزه تربیت‌معلم دانشگاه مشهد، موزه تاریخ طبیعی دانشگاه شیراز، موزه مقدم دانشگاه تهران، موزه نگارستان دانشگاه تهران و موزه فنی مهندسی دانشگاه خواجه نصیر نیز در کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ثبت‌شده‌اند.

موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس با دارا بودن اشیاء با ارزش تاریخی از دوران عیلامیان تا قرن اخیر از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ در عمارت تاریخی دهدشتی واقع در خیابان انقلاب کوچه انقلاب ۲۲ به‌صورت رایگان پذیرای علاقه‌مندان است. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر