کد خبر : 19063

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت

کلاس درس بدون معلم در استان بوشهر نخواهیم داشت

کلاس درس بدون معلم در استان بوشهر نخواهیم داشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کلاس درس بدون معلم در استان بوشهر نخواهیم داشت.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی صبح یکشنبه در آئین بازگشایی مدارس بوشهر در مدرسه فرزانگان اظهار داشت: کشور ما در حال توسعه است و نیازمند توجه همه اقشار جامعه و مسئولان به آموزش و پرورش است تا رسالت خود را در قبال این آینده‌سازان به انجام برسانیم.

وی با تاکید بر لزوم عمومی‌شدن گفتمان یاری کردن آموزش و پرورش اضافه کرد: همه مسئولان و افرادی که نفوذی در بین مردم این گفتمان را ترویج کنند که همه مردم نسبت به آینده اجتماع احساس مسئولیت کنند و در همه بخش‌ها مشارکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: ضرورت و بایسته‌های ملی نیز در آموزش و پرورش وجود دارد که باید در دستور کار برنامه‌ریزان کلان کشور قرار گیرد زیرا اگر بخواهیم همه ساحت‌های تربیتی را اجرا کنیم، باید همه دست به دست هم دهیم تا بر اساس سند بنیادین و نقشه جامع علمی و چشم‌انداز و اسناد توسعه به اهداف مورد نظر دست یابیم.

وی خواستار تجدید نظر اساسی در رویکردها نسبت به آموزش و پرورش شد و ادامه داد: دستیابی به اهداف مورد نظر نیازمند همکاری و مشارکت همگانی است.

کرمی با اشاره به پیشرفت‌های آموزش و پرورش استان در سال‌های اخیر بیان کرد: رتبه کنکور در استان بوشهر به ۱۶ رسیده است، در سه سال اخیر میانگین نمرات امتحانات نهایی از میانگین کشوری رشد بیشتری داشته و در جشنواره‌های مختلف رتبه‌های خوبی را کسب کرده‌ایم، در مسابقات پرورش و تربیتی و قرآنی رتبه‌های ملی را کسب کردیم و در مسابقات ورزشی تیم‌ها و نفرات ما خوش درخشیدند.

وی با بیان اینکه در هیچ شاخصی افت نداشتیم و در همه زمینه‌ها رشد داشته‌ایم، تصریح کرد: هنوز به آنجایی که شایسته مردم بوشهر است نرسیده‌ایم و تلاش داریم که در کوتاه‌مدت به جایی که شایسته ما است برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به نقش همراهی و همدلی مردم و مسئولان در توسعه علمی اشاره کرد و افزود: در دو سال اخیر با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان شاهد بهبود وضعیت رتبه استان در کنکور سراسری بوده‌ایم.

وی ادامه داد: چهار سال پیش هزار و ۳۰۰ کلاس تخریبی در استان داشتیم و با تاکید مسئولان استان برای توسعه و نوسازی مدارس با همکاری خیرین، اقدامات خوبی صورت گرفته است و باعث شده تا کلاس‌های تخریبی امروز به حدود ۷۰۰ کلاس برسد.

کرمی افزود: امیدواریم به زودی به روزی برسیم که در استان هیچ کلاس درس تخریبی را در استان بوشهر نداشته باشیم و بهترین امکانات در اختیار دانش‌اموزان قرار گیرد.

وی بیان کرد: امسال با کمبود شدید نیروی انسانی روبرو بوده‌ایم، با وجود افزایش دانش‌آموزان و بازنشسته‌شدن تعدادی از همکاران، ولی خوشبختانه امروز هیچ کلاسی را بدون معلم نخواهیم داشت و در روزهای آینده ثبات در کلاس‌های درس ایجاد می‌شود. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر