کد خبر : 19064

امام جمعه برازجان گفت

حوزه علمیه باید انقلابی و حاضر در صحنه باشد

حوزه علمیه باید انقلابی و حاضر در صحنه باشد

امام جمعه برازجان گفت: حوزه علمیه باید انقلابی، حاضر در صحنه، پیوسته، کوشا، پویا و آگاه به زمان باشد.

به گزارش بوشهر24، حجت الاسلام حسن مصلح عصر یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگران و مدافعانی است که عزت و سربلندی و امنیت را برای این کشور به ارمغان آوردند.

امام جمعه برازجان افزود: به برکت خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان و فرهنگ ایثار است که این کشور بیمه شده است؛ استکبار جهانی در جنگ نظامی ناکام بود و در فتنه سیاسی هم به تدبیر رهبر و حضور مردم در صحنه توطئه هایش خنثی شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دشمن سعی می کند از طریق جنگ روانی و اقتصادی مردم را تحت فشار قرار دهد تا از آرمان های خود دست بردارند، بنابراین در چنین شرایطی نیاز است فضای تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم همچون که در هشت سال دفاع مقدس این تهدید به فرصت تبدیل شد.

حجت الاسلام مصلح با بیان اینکه زمانی ما از داشتن سیم خاردار هم محروم بودیم گفت: در حال حاضر با پیشرفت های صورت گرفته این کشور در عرصه ساخت سلاح نظامی به رشد و توانمندی رسیده است.

امام جمعه برازجان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اظهار داشت: حوزه علمیه باید انقلابی، حاضر در صحنه، پیوسته، کوشا، پویا و آگاه به زمان باشد و نقش و رسالت خود را مطابق با زمان انجام دهد همچون که در دوران دفاع مقدس طلاب انقلابی حوزه را مدیریت می کردند و اکنون نیز در جبهه نبرد مقاومت و دفاع از حرم هم این طلاب انقلابی هستند که نقش ایفا می کنند.

وی ادامه داد: در شرایطی که مردم مشکلات زیادی دارند حوزه های علمیه باید به گونه ای عمل و نقش خود را ایفا کنند که مشکلات مردم کاسته شود.

حجت الاسلام مصلح با تقدیر از تلاش های حجت الاسلام بحرینی مدیر سابق مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان و آرزوی موفقیت برای حجت الاسلام وحیدی مدیر جدید گفت: این مدرسه سال به سال به حضور ایشان سیر تکاملی خود را طی کرد و در حال حاضر زمینه فعالیت و خدمت طلاب این مدرسه در جامعه فراهم شده است.

بهبود کیفی حوزه‌های علمیه

حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر نیز با تسلیت ایام ماه محرم گفت: خانواده شهدا بهترین الگو برای جامعه امروز ما هستند و بعد از گذشت هزار و ۴۰۰ سال از قیام امام حسین(ع) همان الگو را به ما نشان دادند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در ادامه با تقدیر از تلاش های مدیر، کادر اجرایی و اساتید مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان گفت: تلاش های بی دریغ حجت الاسلام بحرینی طی پنج سال فعالیت در این مدرسه ستودنی است و ایشان در این مدت مدرسه را هم به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری ارتقا دادند.

وی افزود: علاوه بر انجام فعالیت های نرم افزاری در مدرسه ایشان پیگیر کارهای عمرانی و ساخت ساختمان جدید مدرسه هم بودن که بحمدالله تا کنون این ساختمان پیشرفت خوبی داشته است، البته نیاز است از خیرین برای تکمیل آن کمک گرفت تا هر چه سریعتر این ساختمان نیز به بهره برداری برسد.

حجت الاسلام خدری با تقدیر از حجت الاسلام وحیدی مدیر جدید مدرسه علمیه سفیران هدایت به جهت پذیرش مسئولیت مدیریت این مدرسه گفت: امید است با حضور ایشان روند پیشرفت و رشد و بالندگی این مدرسه رو به جلو حرکت کند و شاهد ارتقای کیفی طلاب این مدرسه باشیم.

مدیر حوزه علمیه اسان بوشهر بر لزوم ارجح دانستن کیفیت بر کمیت تاکید کرد و گفت: رویکرد حوزه های علمیه و آیت الله اعرافی بدین گونه است که به کیفیت افزوده شود و طلبه بتواند به عنوان یک فاضل جوابگوی نیاز جامعه باشد.

وی با بیان اینکه امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد ابراز داشت: با توجه به هجمه ها و پمپاژ شبهات به جوانان از سوی دشمن وظیفه و رسالت حوزه علمیه در روشنگری به مردم نسبت به دیروز سنگین تر شده است و روحانیون باید در این شرایط آگاه به زمان باشند و با حضور بیشتر  در بین مردم در بصیرت افزایی به آنان نقش آفرینی کنند.

حجت الاسلام محمد جواد بحرینی مدیر سابق مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان در این آیین با تقدیر از همکاری همه کادر اجرایی و اساتید و طلاب این مدرسه علمیه در شکوفایی و بالندگی حوزه علمیه گفت: بزرگترین افتخارم خدمت به سربازان امام زمان(عج) است.

وی افزود: مهمترین و بالاترین درجه ای که خداوند متعال به من داد همین خدمت به طلاب است و در این مسیر از همه کسانی که کمک کردند تا این مدرسه رو جلو حرکت کند تشکر می کنم.

حجت الاسلام احمد وحیدی مدیر جدید مدرسه علمیه سفیران هدایت براجان نیز در این آیین با تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: همه داشته ها و توان خود را در راه اعتلای حوزه علمیه بکار می گیرم و در این راه از خداوند متعال و امام زمان(عج) یاری می طلبم.

مدیر جدید مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان علم و تزکیه را بهترین جهاد عنوان کرد و ابراز داشت: جهاد امروز جهاد علم و تزکیه است.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیری از تلاش ها و زحمات حجت الاسلام بحرینی تقدیر به عمل آمد و طی حکمی از سوی حجت الاسلام خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر، حجت الاسلام احمد وحیدی به عنوان مدیر جدید مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان معرفی شد. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر