کد خبر : 19071

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت

اتوبوس‌‌های لازم برای اعزام زائران بوشهری برای شرکت در مراسم اربعین حسینی فراهم شد

اتوبوس‌‌های لازم برای اعزام زائران بوشهری برای شرکت در مراسم اربعین حسینی فراهم شد

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان بوشهر اتوبوس‌های لازم را برای اعزام زائران این استان به مراسم اربعین حسینی تا مرزهای تعیین شده اختصاص داده است.

به گزارش بوشهر24، سیدحمیدرضا علم صبح امروز در ششمین نشست بررسی اعزام  زائران حسینی به مراسم اربعین با بیان اینکه تمهیدات لازم برای اعزام زائران اربعین حسینی از استان اندیشیده شد اظهار داشت: زائران حسینی می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند.

وی از تعیین ناوگان  حمل و نقل مسافر برای اعزام زائران بوشهری به اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد:شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان بوشهر ناوگان لازم را برای اعزام  زائران این استان به مراسم اربعین حسینی به مرزهای تعیین شده اختصاص  داده است و منتظر  اعلام مسئولان مرز خروجی برای استان هستیم.

 علم تصریح کرد: با مسئولان استان خوزستان در حال تعامل و رایزنی هستم تا با استقرار نمایندگی بخش حمل و نقل و راهداری استان در مرز شلمچه زمینه لازم را برای خدمت رسانی بهینه به زائران حسینی و برگشت به‌هنگام آنها به خانه‌هایشان فراهم آوریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه گشت‌های سبک و سنگین راهداری درمحورهای منتهی به استان خوزستان مستقر می‌شود افزود: در طول اعزام زائران اربعین حسینی بخش راهداری استان هم  ضمن استقرار گشت‌های سبک و سنگین راهداری درمحورهای منتهی به استان خوزستان پشتیبیانی لازم را انجام می‌دهد.

علم، به حمایت از تشکل صنفی رانندگان و ارایه خدمات به رانندگان ناوگان کالا اشاره کرد و افزود: در دو ماه اخیر بیش از یک‌هزار و 114 حلقه لاستیک درسایزهای مختلف به قیمت مصوب بین مالکان ورانندگان ناوگان عمومی توزیع شده است.

وی، به اشاره بارگیری تعدادی زیادی تانکر ازپالایشگاه‌ها و پتروشیمی موجود در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و لزوم پیشگیری ازحوادث مشابه آنچه که برای اتوبوس حامل مسافران بایک دستگاه تانکرحامل سوخت اتفاق افتاد و منجر به آتش سوزی و جان باختن تعداد زیادی ازهموطنانمان  شد تصریح  کرد: به‌زودی و با هماهنگی مسئولان این منطقه مانور ساعت صفر را برای ارتقاء توانمندی دستگاههای مسئول و آموزش و آشناسازی رانندگان حامل موادسوختی برگزارمی‌کنیم.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان تصریح کرد: باواگذاری اختیارات کمیته ایمنی حمل و نقل به این اداره کل از این به بعد جلسات کمیته مذکور به‌صورت منظم برگزارمی‌شود و با پیگیری و اجرایی سازی مصوبات آن تلاش می‌کنیم زمینه ارتقاء هرچه بیشترمسافرت و تردد درمحورهای ارتباطی رافراهم آوریم.

علم به نوسازی ماشین آلات سبک وسنگین راهداری اشاره کرد و گفت: باپیگری بعمل آمده دریک سال اخیر تعداد 6 دستگاه ماشین آلات سنگین شامل 3 دستگاه کمرشکن، 3 دستگاه لودر، یک‌دستگاه بیل مکانیکی، یک‌دستگاه کمپرسی و یک‌دستگاه ایسوزو و همچنین تعداد 6 دستگاه وانت باقابلیت بالا دراختیاربخش راهداری استان قرار گرفته تا در اجرای ماموریت‌ها این بخش را یاری کند. /تسنیم

ارسال نظر