کد خبر : 19083

در نشست شورای شهر بوشهر تصویب شد

بازارچه عرضه آبزیان در اسکله صیادی جفره بوشهر ایجاد می‌شود

بازارچه عرضه آبزیان در اسکله صیادی جفره بوشهر ایجاد می‌شود

برای عرضه مستقیم آبزیان و صید صیادان به صورت مستقیم به مردم ایجاد بازارچه عرضه آبزیان در اسکله صیادی جفره بوشهر تصویب شد.

به گزارش بوشهر24، در نشست اعضای شورای شهر بوشهر با مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر صبح امروز راهکارهای لازم برای حل مشکلات مردم بررسی و ارائه شد.

در این نشست مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با قدردانی از تلاش شورای شهر بوشهر برای تحقق مطالبات مردم به نقش مهم سلامتی در توسعه و پیشرفت پرداخت و اظهار داشت: امیدواریم با شفاف سازی بیشتر نقش دامپزشکی در سلامت جامعه زمینه ساز همکاری هدفمند با مدیریت شهری برای اجرای اهداف والای این حوزه فراهم شود.

مرتضی بحرانی با تاکید بر توجه به عرضه آبزیان بهداشتی به شهروندان افزود:با توجه به ضرورت عرضه بهداشتی آبزیان و سایر فراورده‌های پروتئینی بهسازی و ساماندهی بازار فعلی ماهی فروشان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد و با توجه به نیاز و ظرفیت مرکز استان ایجاد یک بازارچه مدرن جدید عرضه آبزیان در شهر بوشهر ضروری است.

تصویب ایجاد بازارچه عرضه آبزیان در اسکله جفره بوشهر

عضو شورای شهر بوشهر با بیان اینکه ایجاد یک بازارچه مدرن عرضه آبزیان یکی از دغدغه‌های اعضای شورا بود تصریح کرد: بر همین اساس ایجاد یک بازارچه عرضه آبزیان در اسکله جفره بوشهر که در طرح اسکله  مورد توجه قرار گرفته به تصویب شورای بوشهر رسید و در هفته آتی نشستی نیز با سرمایه گذار ایجاد این مرکز برگزار می‌شود .

اکبر توسلی با اشاره به اینکه در سال 90 شورای چهارم طرح ایجاد بازارچه عرضه آبزیان در جفره به تصویب رساند و قرارداد آن با پیمانکار به تصویب رسید خاطر نشان کرد: قرار بود که بازارچه در 16 غرفه احداث شود که به سبب طرح توسعه اسکله جفره مسکوت ماند.

وی بیان کرد: بازار ماهی فروشان فعلی بوشهر بر اساس طراحی انجام شده باید فازهای بعدی آن نیز اجرا شود و با توجه به نیاز شهر یک بازارچه دیگر نیز راه اندازی می‌شودو.

توسلی خواستار تعامل دامپزشکی با شهرداری در زمینه‌های جمع آوری سگ‌های بلاصاحب و ولگرد ، کنترل دستفروشان آبزیان و کنترل جانوران موذی در سطح شهر به ویژه بافت قدیم شد.

از مرکز عرضه آبزیان شیلات استقبال نشد

عبدالخالق برزگرزاده با تقدیر از زحمات دامپزشکی استان بوشهر در توجه به عرضه محصولات بهداشتی آبزیان به مردم افزود: چند سال پیش یک مرکز مدرن عرضه آبزیان در اسکله شیلات بوشهر در صلح آباد احداث شد که با استقبال مواجه نشد و باید علت یابی شود که چرا این بازارچه که بسیار مجهز هم بود و در کنار دریا احداث شده با استقبال مواجه نشد.

عضو شورای شهر بوشهر بیان کرد: در شهرهای شیراز و اصفهان بازارچه‌های مدرن عرضه آبزیان  ایجاد شد که جای آن در بوشهر خالی است که انتظار می‌رود با توجه به مصوبه شورا احداث این بازارچه که بتواند یک بازار جامع و کامل با خدمات جانبی باشد هر چه سریع‌تر تسریع شود .

 بوشهر نیاز به ایجاد فضای جدید با در نظر گرفتن تمام نیازهای عرضه کنندگان و خریداران آبزیان دارد

پویا دولابی نیز با تبریک زودهنگام 14 مهر روز دامپزشک اظهار داشت: مسائل زیادی در خصوص عدم تمایل جابه‌جایی بازارها هم از جانب عرضه کننده و هم از جانب مصرف کننده وجود دارد که می‌توان به مسائل فرهنگی، عادت و همچنین اقتصاد مبتنی بر تامین نیازهای ثانویه اشاره کرد.

عضو شورای شهر بوشهر در مورد بازار ماهی فروشان ابراز کرد: در دوره‌های پیشین این بازار ساماندهی شد ولی طرح مشاور تمام و کمال انجام نشد و ابتر مانده است پیشنهاد می‌شود طرح قبلی مشاور بازبینی و به هنگام شود تا شاهد ارتقاء کیفیت دادوستد در آن منطقه باشیم..

دولابی با اشاره به ایجاد بازار و غرفه‌های غیررسمی ایجاد شده عرضه آبزیان در بوشهر تاکید کرد: تشکیل این بازارهای غیررسمی و بدون مجوز قطعا حامل پیامی است که بوشهر نیاز به ایجاد فضای جدید با در نظر گرفتن تمام نیازهای عرضه کنندگان و خریداران دارد.

وی خاطرنشان کرد: از شهرداری بوشهر تقاضا می‌شودبرای انتخاب مشاور در راستای مکان‌یابی بازار آبزیان اقدام کند و در بعد طراحی نظرات فنی دامپزشکی اخذ شود. /تسنیم

ارسال نظر